سئو کلاه سیاه تیغ دو لبه ای که بهتر است در موردش ندانید !

بررسی جریمه های گوگل برای سئو کلاه سیاه در سال 2021
زمان مطالعه مطلب : 5 دقیقه
 • سئو امروزه یکی از روش‌ هایی است که می‌تواند در زمینه دیجیتال مارکتینگ به افراد کمک کند که کسب‌ و کار خودشان را در اینترنت توسعه دهند. همانذ‌طور که همه شما می‌دانید امروزه فضا و بستر اینترنت به یک فضای بسیار پرسود تبدیل ‌شده که دقت به موارد و قوانین در این زمینه می‌تواند تا حد بسیار زیادی بازاریابی در فضای مجازی را برای ما شکل دهد و باعث سود دهی زیادی برای ما شود. سئو دارای انواع مختلفی مانند سئو کلاه سیاه، و سئو کلاه سفید می‌شود. ما در این مطلب قصد داریم برای شما در رابطه با سئو غیر قانونی صحبت کنیم و به بررسی جریمه‌ های گوگل برای سئو کلاه سیاه که یکی از روش های سئو خارجی است بپردازیم. همچنین می خواهیم به شما بگوییم که چه فعالیت ‌هایی در دسته سئو کلاه سیاه قرار می‌گیرد و برای این فعالیت ‌ها گوگل چه جریمه ‌هایی را در نظر گرفته است. سئو کلاه سفید از جمله اقداماتی است که می‌تواند به شما کمک کند تا در طی مدت‌ زمان به نسبت طولانی و با دقت و تلاش زیاد رتبه خودتان را در گوگل بالاتر بیاورید و باعث بهبود شرایط کسب‌ و کار خودتان شوید. در کنار این، سئوی کلاه سفید به شما کمک می‌کند تا در مدت ‌زمان بسیار کوتاهی رتبه سایت خودتان را بالاتر بیاورید؛ اما این بال آمدن رتبه سایت همیشگی نیست و تنها با یک آپدیت جدید گوگل ممکن است که رتبه شما دوباره به همان حالت اول بازگردد. علاوه ‌بر این موضوع استفاده از سئو کلاه سیاه کاربر پسند نمی‌باشد و تنها باعث گول زدن گوگل می‌شود. سئو غیر قانونی می‌توانند جریمه‌های بسیار زیادی را از طرف گوگل برای شما به ‌همراه داشته باشد که این جریمه‌ ها می‌توانند حتی در برخی موارد سایت شما را از دور خارج کند پس به شما پیشنهاد می‌کنیم که به‌ هیچ ‌عنوان به سراغ سئو کلاه سیاه نروید.بررسی جریمه های گوگل برای سئو کلاه سیاه

  بررسی جریمه های گوگل برای سئو کلاه سیاه 

  چه مواردی در دسته اقدامات سئو کلاه سیاه قرار می‌گیرند؟

  استفاده از روش ‌های گوناگون و متفاوتی می‌تواند در دسته سئو کلاه سیاه قرار بگیرد. ما در ادامه این روش ‌ها را برای شما نام می‌بریم.

  مورد اولی که در دسته اقدامات مربوط به سئوی کلاه سیاه قرار می‌گیرد و می‌تواند در نهایت به جریمه‌ های گوگل برای سئو کلاه سیاه ختم شود استفاده از کلمات کلیدی به مقدار بسیار زیاد است. تکرار بیش ‌از حد کلمات کلیدی می‌تواند باعث گول زدن گوگل شود و می‌تواند رتبه شما را بالا بیاورد. اگر شما به مقدار بسیار زیادی به تکرار کلمه کلیدی بپردازید گوگل گول می‌خورد و فکر می‌کند که محتوای شما تا حد بسیار زیادی برای کاربران مناسب می‌باشد. البته آپدیت های جدید گوگل بسیار باهوش هستند و می‌توانند در مواردی متوجه این اقدام شما شوند. توجه کنید که تکرار بیش ‌از حد کلمات کلیدی برای کاربر اصلا گزینه مناسبی نیست و تنها باعث گول زدن گوگل می‌شود.
  استفاده از محتوای کپی مورد دیگری است که می‌تواند در دسته‌ی سئو کلاه سیاه قرار بگیرد. محتوای کپی شده از سایت‌ های دیگر می‌تواند جریمه‌ های زیادی را از طرف گوگل برای شما به ‌همراه داشته باشد.
  خرید بک لینک روش دیگری است که می‌تواند در دسته اقدامات مربوط به سئو کلاه سیاه قرار بگیرد. شما می‌توانید با خرید و پرداخت مبالغ نسبتاً زیادی لینک ‌های خودتان را در سایت‌ های پربازدید قرار دهید تا بتوانید از این طریق بازدید سایت خودتان را بالاتر ببرید.

  روش دیگری که می‌تواند باعث جریمه ‌های گوگل برای سئو کلاه سیاه شود، استفاده از روند تغییر محتوا می‌باشد. این ‌موضوع به این معنی است که شما در ابتدا سعی می‌کنید که با ترفند فریب‌کارانه ای کاربر را به سمت خودتان بکشید تا بتوانید بازدید صفحه خود را بالاتر ببرید. در این روش برای مثال به کاربر این اطلاعات را می‌دهید که راجع ‌به کلمه کلیدی خاصی در سایت خود محتوا دارید و هنگامی‌که کاربر وارد سایت شما شد متوجه می‌شود که شما هیچ محتوای کاربری در سایت خود ندارید و تنها در سایت خود به‌ دنبال تبلیغ کردن هستید. این ‌موضوع نیز می‌تواند در ذسته اقدامات مربوط به سئو کلاه سیاه قرار بگیرد.

  چه مواردی در دسته اقدامات سئو کلاه سیاه قرار می‌گیرند؟
  چه مواردی در دسته اقدامات سئو کلاه سیاه قرار می‌گیرند؟

  بررسی جریمه‌ های گوگل برای سئو کلاه سیاه 

  پیشتر برای شما در رابطه با سئو کلاه سیاه صحبت کردیم و به شما گفتیم که چه اقداماتی در دسته این نوع سئو قرار می‌گیرد. حال بیاید بررسی کنیم که موتور جستجوگر گوگل چه جریمه‌ هایی برای سایت‌ هایی که از این سئو استفاده می‌کنند در نظر گرفته. هر کدام از روش‌هایی که در دسته سئو کلاه سیاه قرار بگیرد می‌تواند تاثیر بسیار بدی را روی سایت شما بگذارد. اگر گوگل متوجه استفاده شما از این سئو شود می‌تواند با جریمه‌ های سنگینی به سراغ شما بیاید و حتی باعث شود که شما از سایت خودتان را از دست بدهید‌.

   

  پایین آمدن رتبه 

  اولین جریمه‌ای که گوگل آن را برای استفاده از این سئو در نظر گرفته رنکینگ پایین‌تر می‌باشد. رنکینگ پایین‌تر باعث می‌شود که شما هیچ‌ گاه به رتبه‌ای که آن را در نظر دارید نرسید و هیچ‌ وقت صاحب رنک بالاتر نشوید‌. پس اگر قرار گرفتن در جایگاه بالاتر در گوگل برای شما حیاتی می‌باشد به‌ هیچ‌ عنوان از سئو کلاه سیاه استفاده نکنید. در برخی موارد حتی ممکن است که شما در صفحه اول گوگل نیز نمایش داده نشود که این ‌موضوع می‌تواند برای سایت شما یک فاجعه‌ای غیر قابل جبران باشد.

   

  وارد شدن در بلک لیست 

  جریمه دیگری که گوگل آن را در دسته جریمه‌ های گوگل برای سئو کلاه سیاه قرارداد قرار گرفتن در بلک لیست می‌باشد. گوگل ممکن است که سایت ‌هایی که از این نوع سئو استفاده کرده‌اند را از لیست سایت‌ های نشان ‌داده‌ شده در صفحه اصلی خارج کند. علاوه ‌بر این موضوع اگر شما از قوانین اصلی سئو پیروی نکنید، ممکن است که در لیست سیاه گوگل قرار بگیرید و هیچ ‌گاه دیگر صفحه سایت خودتان را در جستجو مشاهده نکنید. شما می‌توانید از طریق روش‌ های گوناگون متوجه شوید که آیا سایت شما وارد لیست سیاه گوگل شده ‌است یا خیر. به‌ هر حال اگر می‌خواهید که جایگاه مناسبی در گوگل به دست بیاورید به ‌هیچ ‌عنوان از طریق سئو کلاه سیاه در این زمینه قدم برندارید زیرا استفاده از این سئو تنها باعث جریمه شدن سایت شما می‌شود و حتی اگر رتبه شما را افزایش دهد این افزایش همیشگی نیست و شما دوباره به رتبه اصلی که لایق آن هستید، بازخواهید گشت.

  جریمه های سئو کلاه سیاه
  جریمه های سئو کلاه سیاه

  جمع بندی کلی

  همانطور که در مقاله نیز گفته شد سئو کلاه سیاه میتواند خطرات بسیار زیادی برای سایت شما به همراه داشته باشد.
  البته در بعضی از مواردی که یک وب سایت میخواهد به صورت مقطعی طی مدت زمان کمی فروش داشته باشد , سئو کلاه سیاه میباشد.
  بعضا دیده شده است که بعضی از آژانس های مسافرتی با کلمه تور مسافرتی عید نوروز وب سایت خود را با روش های کلاه سیاه فقط برای عید نوروز به رتبه های برتر میرسانند و بعد از آن توسط گوگل شناسایی شده و از نتایج حذف خواهند شد.در صورتی که شما نیاز به دوام و ماندگاری رتبه خود دارید به هیچ عنوان سئو کلاه سیاه را به شما پیشنهاد نمیکنیم.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید