راهکار های افزایش سرعت سایت وردپرس در 2022 !

افزایش سرعت سایت وردپرسی
زمان مطالعه مطلب : 6 دقیقه
 • افزایش سرعت سایت در سئو تکنیکال یکی از اصلی ترین دغدغه های مدیران وبسایت های وردپرسی است. چرا که این موضوع به طرز قابل توجهی موجب افزایش ترافیک کلیک، ارتقا بودجه خزش، نرخ تبدیل و در نهایت تجربه بهتر کاربران می شود.

  مجموع این امتیاز ها، احتمال قرارگیری وبسایت در لیست اول نتایج گوگل را افزایش می دهد. می توان انتظار داشت در ادامه، صاحبین کسب و کار سود بیشتری از فروش ببرند. برای اگاهی از نحوه افزایش سرعت لود سایت وردپرس در ادامه مقاله همراه ما باشید.

  اهمیت افزایش سرعت سایت

  همانطور که می دانید گوگل به رفاه جستجوکنندگان بیش از هر چیز اهمیت می دهد. افزایش سرعت لود سایت موجب رضایت کاربران از حضور در وبسایت می شود. این عامل به عنوان یک امتیاز مثبت تلقی شده و توجه موتورهای هوشمند گوگل را جلب می کند.

  نتایج تحقیقات نماینگر این است که میزان حوصله کاربران در مشاهده تصاویر از 12 ثانیه به 7 ثانیه کاهش یافته است. از این رو یک ثانیه تأخیر در لود شدن سایت، موجب ترک وبسایت و نارضایتی مخاطبین خواهد شد. در ادامه نتایجی همچون موارد زیر را رقم می خورد.

  • 11 درصد کاهش در آمار بازدیدکنندگان سایت
  • 16 درصد کاهش رضایت کاربران پر طرفدار
  • 7 درصد کاهش در آمار فروش سایت
  • 50 درصد افزایش در نرخ پرش

  بنابراین لازم است به فکر بهبود سرعت سایت خود باشید و از این طریق وضعیت سئو سایت را بهبود ببخشید. راهکارهای مختلفی برای افزایش سرعت سایت وردپرس وجود دارد.

  راهکار های افزایش سرعت سایت وردپرسی
  راهکار های افزایش سرعت سایت وردپرسی

  نحوه افزایش سرعت لود سایت وردپرس

   

  روش های مختلفی برای افزایش سرعت سایت وجود دارد. اساساً چند فاکتور اصلی همچون هاست وبسایت، حافظه پنهان و همچنین عکس ها و تصاویر به کاررفته در وبسایت، تأثیر بسزایی در سرعت آپلود می گذارند. با اینحال همواره توصیه می شود پیش از اقدامات اساسی، سرعت وبسایت خود را برآورد کنید.

  برای اینکار روش های مختلفی وجود دارد. اما  استفاده از وبسایت های Google PageSpeed Insights و GTmetrix  برای تخمین سرعت وبسایت رایج تر است. خوشبختانه این دو وبسایت هیچ هزینه ای از بابت آنالیز سرعت دریافت نمی کنند.

  پس از دریافت آنالیزها و نتایج تخمین سرعت، وبسایت خود را از جنبه های مختلف ارزیابی کنید. با بهینه سازی وبسایت قادر خواهید بود سرعت لود سایت را به مراتب افزایش دهید. در این راستا چند راهکار و دستورالعمل سودمند وجود دارد.

  • یک هاست خوب و قدرتمند خریداری کنید. چرا که میزان توان پردازش و پاسخ دهی هاست، در افزایش سرعت لود سایت وردپرس تأثیر مستقیم دارد.
  • از عکس و تصاویر استاندارد با حجم کم استفاده کنید. عکس ها سهم زیادی در میزان سرعت سایت دارند. شما می توانید از نرم افزارهای کاهنده حجم عکس استفاده کنید و بدین شکل به بهینه سازی تصاویر بپردازید.
  • از کد های CSS و JS که به منظور زیباسازی سایت استفاده می شوند، به شکل بهینه استفاده کنید. حجم، اندازه و میزان استفاده از این دسته از کد ها را کاهش دهید تا سرعت سایت افزایش یابد.
  • استفاده از پلاگین ها در افزایش سرعت سایت موثر خواهد بود. پلاگین هایی که وبسایت شما را از جنبه های مختلف ارزیابی کرده و نتایج دقیقی از میزان سرعت وبسایت و ارور های موجود در آن ارائه می دهند.

  اشتباهات رایج در تخمین سرعت سایت

  برخی مدیران وبسایت تصور می کنند سرعت لود وب سایت در کامپیوتر آن ها مشابه سایر بازدیدکنندگان است. در حالیکه این یک تصور اشتباه و غلط است. پردازش مداوم مدیران در صفحات سایت موجب ذخیره سازی اطلاعات وبسایت در حافظه کش می شود. از این رو سرعت بارگذاری و لود وبسایت افزایش می یابد.

  این در حالیست که افراد با اولین حضور در وبسایت، این میزان سرعت را تجربه نمی کنند. چرا که اطلاعات وبسایت در حافظه کش آنان ذخیره نشده است. ممکن است این موضوع مدیران وبسایت را فریب داده و متوجه کند بودن سرعت لود نکند.

  یکی از بهترین راهکار ها برای افزایش سرعت لود سایت وردپرس، استفاده از تکنولوژی کش کردن است. به کمک این راهکار مخاطبین پر و پا قرص شما، در جستجو در صفحات تکراری، سرعت بیشتری را احساس می کنند.

  چرا که اطلاعات صفحه در حافظه پنهان سایت وردپرس ذخیره شده و نیاز به بارگذاری مجدد ندارد. از این رو هیچ زمانی برای آپلود صفحات تکراری اختصاص نمی یابد. پیداست که با اینکار مخاطبینی که به مشتری شما تبدیل شده اند، در لود کردن صفحات دلخواه دچار تأخیر در لود نمی شوند.

  افزونه افزایش سرعت لود سایت وردپرس

  برای مدیرانی که اطلاعات کافی پیرامون کد نویسی ندارند، استفاده از پلاگین ها سودمند خواهد بود. این دسته از افزونه ها کارکردی ساده دارند و وبسایت را از جنبه های مختلف ارزیابی می کنند. با استفاده از پنل مدیریت ساده و کاربردی افزونه ها، می توان سرعت وبسایت را بهبود بخشیده و کنترل نموده.

  این افزونه ها کاملاً رایگان بوده و به طور همه جانبه سرعت وبسایت را بررسی و آنالیز می کنند. توصیه می شود در استفاده های اولیه سراغ نسخه های پولی نروید و از امکانات رایگان پلاگین ها استفاده کنید. برخی از افزونه های پرکاربرد در افزایش سرعت سایت شامل موارد زیر هستند.

  • افزونهWP Fastest Cache: یکی از ساده ترین و کاربردی ترین افزونه های وردپرس است که با بهینه سازی فایل‌های HTML، CSS و JS و همچنین غیر فعالسازی ایموجی ها و پاکسازی دیتابیس سایت، به افزایش سرعت لود سایت وردپرس کمک می کند.
  • افزونه W3 total cache : کار با این افزونه رایگان کمی دشوار است و نیاز به دانش تخصصی دارد. از این پلاگین جهت فشرده کردن فایل‌ ها، اتصال سایت به CDN و بهینه‌ سازی فایل ‌های CSS و JS استفاده می شود.
  • افزونهWP-Optimize: یکی از پرکاربردترین افزونه های کنترل کننده سرعت است که وظایفی همچون فشرده‌ ساختن فایل های تصویری بزرگ، کش صفحات سایت و پاکسازی موارد غیرضروری از دیتابیس را به عهده دارد.
  افزونه های کش وردپرس
  افزونه های کش وردپرس

  دوره افزایش سرعت سایت وردپرسی

  بدون شک وردپرس قدرتمندترین و پرکاربردترین سیستم مدیریت محتوای امروزی در جهان است. با ویژگی های منحصر به فرد، وردپرس می تواند از یک سرویس وبلاگ نویسی شخصی کوچک به یک وب سایت تجاری یا فروشگاه بزرگ تبدیل شود. وردپرس آنقدر محبوب است که بیش از 75 میلیون وب سایت در سراسر جهان با این CMS منحصر به فرد ایجاد می شود.

  اما سرعت بارگذاری وب سایت
  در حدود سال 2010، گوگل برای اولین بار کاری متفاوت انجام داد و اعلام کرد که می خواهد به سرعت بارگذاری وب سایت نیز اهمیت دهد.

  در حالی که در ابتدا این یک اعلام اولیه بود، حدود 4 سال پیش، گوگل در واقع سرعت لود سایت را به عنوان یکی از عوامل سئو در نظر گرفت و از سال 2016، این موضوع بیش از پیش در فاکتورهای رتبه بندی گوگل اهمیت پیدا کرد، به طوری که گوگل حتی هشدار می دهد که سایت هایی که بارگذاری طولانی مدت طول می کشد جریمه می شوند.

  اما چرا؟

  این به این دلیل است که گوگل همیشه به فکر کاربران است و می خواهد بهترین نتایج را به کاربران نشان دهد.

  یک سایت کند و کند می تواند منجر به تحریک کاربران شود و تجربه کاربری خوبی با سایت شما نداشته باشد، گوگل دوست ندارد کاربران خود را به سایت های تحریک پذیر خود بفرستد. پس طبیعتا سایت های کند جایی در صفحه اول گوگل ندارند.

  راه حل افزایش سرعت وب سایت چیست؟
  کارشناسان سئو شرکت ما این توانایی را دارند که با استفاده از جدیدترین تکنولوژی، زمان بارگذاری وب سایت شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهند تا حجم صفحه کاهش یابد و وب سایت شما فشرده شود.

  آنها همچنین از روش هایی برای فشرده سازی فایل های CSS و JS شما و کاهش قابل توجه تعداد آنها استفاده می کنند.

  به عنوان مثال، اگر قبل از این سرویس 25 فایل css در سایت خود بارگذاری شده بود، پس از این سرویس، ممکن است تنها چند فایل css در یک زمان بارگذاری شود.

  شاید باورش سخت باشد، اما در برخی موارد، اجرای این سرویس زمان بارگذاری را بیش از 5 برابر کاهش داده است.

  این نه تنها باعث می‌شود گوگل سایت شما را دوست داشته باشد، بلکه به کاربران شما امکان می‌دهد تا از بارگذاری سریع‌تر سایت و مشاهده صفحات بیشتر لذت ببرند.

  این ممکن است یک تجربه کاربری عالی ایجاد کند و کاربران را به خرید یا استفاده از خدمات و محصولات شما سوق دهد.

  افزایش سرعت یک سایت وردپرسی یکی از مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه داشت، زیرا انتظارات کاربران افزایش می یابد و صبر آنها کاهش می یابد؛ برای مثال، اگر یک سایت خیلی کند باز شود، کاربران به جای اینکه انتظار؛ حتی اگر مجبور به ترک سایت شوند، قطعا تجربه خوبی در سایت شما نخواهند داشت و در نهایت ناامید شده و سایت را ترک خواهند کرد.

  فراموش نکنید که گوگل سرعت سایت شما را بسیار جدی می گیرد و سایت های خوب را در رتبه بندی جستجو قرار می دهد؛ بنابراین اگر می خواهید هم کاربران و هم گوگل را راضی نگه دارید، به افزایش سرعت سایت خود توجه زیادی داشته باشید.

  نتیجه گیری

  برای افزایش سرعت لود سایت وردپرس گزینه های مختلفی وجود دارد. همواره به خاطر داشته باشید که سایت های کند با سرعت آپلود کم، سهم زیادی در نتایج جستجوی گوگل ندارند. از این رو لازم است همواره سرعت وبسایت خود را آنالیز کرده و مشکلات موجود در این زمینه را برطرف کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاهتان را بنویسید