کسب درآمد تولید محتوا به چه صورت است ؟

درآمد تولید محتوا چقدر است ؟
زمان مطالعه مطلب : 5 دقیقه
 • درآمد تولید محتوا

  تولید محتوا از شغل های نسبتاً نوپایی است، که پیشرفت زیادی داشته و اکنون از شغل های پرطرفدار محسوب می‌ شود. البته با توجه به شهرت این شغل، هنوز افراد زیادی در ایران وجود ندارند که در این زمینه کاملا حرفه ای باشند. با این حال کسب و کار های اینترنتی در ایران رونق خوبی دارد.

  از طرفی به دلیل افزایش فعالیت های اینترنتی، نیاز به تولید محتوا مخصوصاً به صورت متنی نیز به طبع افزایش یافته است. به همین دلیل افراد زیادی به دنبال اطلاع از میزان درآمد تولید محتوا هستند. اگر شما هم جزو این افراد هستید، در ادامه با ویا سئو همراه باشید.
  همچنین در صورتی که شما نیاز به محتوای متنی دارید میتوانید از طریق صفحه سفارش تولید محتوا متنی اقدام نمایید.

  کسب در آمد از تولید محتوا
  کسب درآمد از تولید محتوا

  کسب درآمد از طریق تولید محتوا چگونه است؟

  در واقع برای اطلاع از درآمد تولید محتوا باید بدانید، که کسب درآمد از طریق تولید محتوا چگونه است. چرا که روش های زیادی برای تولید محتوا وجود دارد و تمامی این عوامل بر درآمد نهایی تأثیر دارند. در ادامه با روش های به درآمد رسیدن با تولید محتوا آشنا شوید.

  کارآموزی

  کارآموزی از محبوب‌ ترین طریقت های ثروت اندوزی کسب و کار اینترنتی است. اینگونه که شما طی دریافت فراخوان های جذب همکار با آکادمی یا آژانس های تولید محتوا آشنا می شوید و اعلام همکاری می کنید.

  در ادامه ورود به این مراکز همراه با آموزش، کار نیز انجام می دهید و آکادمی در ازای آموزش و انجام کار به شما حقوق پرداخت می‌ کند. این روش بسیار پر سود است، چرا که به صورت رایگان آموزش می‌ بینید و بابت کارهای مبتدی و نیمه حرفه ای خود پول دریافت می‌ کنید.

  فریلنسری

  در روش فریلنسری شما حتما با آکادمی یا هیچ ‌گونه شرکتی، قرارداد کاری تنظیم نمی کنید. بلکه به صورت دلخواه پروژه می گیرید و با انجام آن به درآمد می‌ رسید. افراد فریلنسر با انجام تبلیغات مختلف خود را به افراد صاحب کار معرفی می‌ کنند. البته پلتفرم های مختلفی برای این افراد وجود دارد، که با ثبت نام در آنها از صاحبان کار، پروژه دریافت می‌ کنند.

  تولید محتوا تمام وقت

  در این نوع از کار تولید محتوا شما می‌ توانید مانند شغل های دیگر به صورت تمام وقت در یک محیط کار حضوری یا غیر حضوری استخدام شوید و به صورت تمام وقت در حال انجام کار باشید.

  تولید محتوا پاره وقت

  این روش در اکثر مواقع غیر حضوری است و وقت آنچنانی از شما نمی‌ گیرد. اما به طبع حقوق آن نیز کم‌ تر خواهد بود، چرا که قطعاً کار کم تری انجام خواهید داد.

  تولید محتوا اینستاگرام

  تولید محتوا برای اینستاگرام را نیز می‌ توان جزو چهار روش بالا دانست. اما بدین دلیل که امروزه افراد زیادی به طور مجزا فقط برای اینستاگرام محتوا تولید می‌ کنند، تصمیم گرفته ایم که به صورت جداگانه در لیست قرار بدهیم. در این روش نیز شما می‌ توانید مانند چهار روش بالا عمل کنید.

  در‌ آمد تولید محتوا
  در‌آمد تولید محتوا

  معیار و ملاک تعیین حقوق تولید محتوا

  اکنون که با روش های کسب درآمد با تولید محتوا آشنا شدید، لازم است با عوامل و معیار های تعیین کننده قیمت و چگونگی پرداخت و درآمد این شغل نیز آشنا شوید. می‌ توان گفت تقریباً پنج عامل کلی بر تعیین قیمت تولید محتوا تأثیر مستقیم دارند. در ادامه با این موارد آشنا شوید.

  تعداد کلمات

  یکی از روش های پرطرفدار پرداخت هزینه تولید محتوا کلمه است. در این روش شما به ازای تعداد کلمات حقوق دریافت می‌ کنید. برای مثال هر کلمه 35 تومان است و شما محتوایی 1000 کلمه ای می‌ نویسید، در نتیجه حقوق شما از آن محتوا 35 هزار تومان است.

  بنابراین شما می‌ توانید روزانه کار بیشتری انجام دهید تا حقوق بیش تری دریافت کنید. البته روش های دیگری مانند حقوق ثابت برای تولید محتوا نیز موجود است، که البته طرفدار چندانی ندارد و اکثر آژانس های تولید محتوا به ازای کلمات حقوق پرداخت می‌ کنند.

  متون تألیفی

  همان طور که مشخص است، متون تألیفی از دسته محتوا هایی هستند که تولید کننده محتوا با استفاده از جمع آوری اطلاعات و پرسش سوال از افراد مربوط به موضوع محتوا، متون را می‌ نویسند. حقوق کسب درآمد از طریق تولید محتوا تألیفی نسبت به متون بازنویسی بیشتر است. بنابراین نوع محتوا نیز بر قیمت آن تأثیر دارد.

  متون بازنویسی

  در تولید محتوای بازنویسی شما متنی را از صاحب کار دریافت می‌ کنید ‌و موظف به باز نویسی آن هستید. در بازنویسی شما باید کیفیت متن را بالا ببرید و تا حدودی شیوه نگارشی آن را تغییر دهید تا متن کپی نباشد.

  همین‌ طور در بازنویسی مطالب باید اشکلات نسخه اصلی رفع و مطالب بروزرسانی شوند. برای مثال شما محتوایی درمورد یک موبایل هوشمند دارید، که در مشخصات فنی آن غلط های وجود دارد یا تاریخ انتشار مطلب مربوط به قبل از عرضه آن موبایل در بازار است. بنابراین شما محتوا را بازنویسی کرده و ایرادات آن را رفع و بروزرسانی می‌ کنید.

  کیفیت و سئوی محتوا

  کیفیت و سئوی محتوا اولین عامل تعیین کننده میزان درآمد تولید محتوا است. هر چقدر کار شما با کیفیت تر باشد و همزمان بر اساس قوانین سئو نوشته شده باشد، ارزش کار شما بالاتر رفته و در نتیجه حقوق نیز افزایش می‌ یابد.

  به همین دلیل تمامی کسانی که در حوزه تولید محتوا فعالیت می‌ کنند، موظف به یادگیری قوانین سئو هستند. چرا که متونی که در آن‌ ها نکات سئو رعایت نشده باشد، از لحاظ کیفیت درجه پایینی دارند.

  ترجمه یا زبان فارسی

  مورد دیگر در کسب درآمد از تولید محتوا زبان کار است. اگر شما برای نوشتن محتوا نیاز به ترجمه مقالات انگلیسی یا هر زبان دیگری داشته باشید، قطعاً حقوق افزایش می‌ یابد.

  چرا که علاوه بر محتوا نویسی، ترجمه نیز انجام داده اید. اما اگر در نوشتن مطالب نیازی به مقالات انگلیسی و دیگر زبان ها نباشد، محتوا فارسی و فاقد ترجمه است، که نسبت به کار ترجمه حقوق کم تری دارد.

  آیا حقوق تولید محتوا خوب است؟

  در پاسخ به این سوال باید گفت، بله! چرا که از شغل های دیجیتال محسوب می‌ شود و همان طور که در جریان هستید، شغل های آنلاین پیشرفت روز افزونی دارند‌. پس نه تنها حقوق و درآمد تولید محتوا خوب است، بلکه می‌ توان به عنوان شغل اول به آن نگاه کرد، که آینده روشنی نیز دارد.

  همین طور حقوق این افراد سالا افزایش می‌ یابد، گاهاً مشاهده شده است، که حقوق این افراد سالانه دو الی سه بار نیز سعود داشته است. بنابراین میزان درآمد تولید محتوا را نمی‌ توان در قالب اعدادی دقیق مشخص کرد‌. البته به یاد داشته باشید، که نوع تولید محتوا نیز تأثیر گذار است.

  برای مثال اگر شما فریلنسر هستید، به دلخواه خود پروژه دریافت می‌ کنید و در نتیجه میزان درآمد را خودتان تعیین می‌ کنید. اما اگر کارآموز هستید یا به طور پاره وقت و نیمه وقت در آژانس مشغول به کار هستید، میزان درآمد را تا حدودی کارفرما و در ادامه خودتان تعیین می کنید.

  درآمد تولید محتوا در اینستاگرام نیز بستگی به شیوه پرداخت دارد، که آیا قرار داد شما حقوق ثابت است، یا در ازای کلمه پول دریاف می‌ کنید. برای مثال شما از طرف یک بلاگر استخدام می‌ شوید تا برای صفحه اینستاگرام محتوا تولید کنید، نحوه پرداخت شما می تواند ثابت ( برای مثال 2 میلیون تومان) یا کلمه ای باشد، که میزان درآمد تولید محتوا در این شیوه به میزان کار شما بستگی دارد ‌

  سخن آخر

  اگر شما هم علاقمند به کار های آنلاین و دیجیتال مارکتینگ هستید، تولید محتوا از کار های حرفه ای و به اصطلاح آینده دار است. چرا که با آموزش این حرفه می‌ توانید برای دیگران محتوا بسازید و درآمد بالایی داشته باشید، یا خودتان کسب و کاری آنلاین راه بیاندازید و بدون پرداخت هزینه به تولید کنندگان محتوا، نیاز خود را برطرف کنید. امیدواریم مقاله فوق در باب درآمد تولید محتوا برای شما سودمند بوده باشد. از این که تا پایان همراه ویا سئو بودید، سپاسگزاریم.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید