الگوریتم برت چیست؟

الگوریتم برت
زمان مطالعه مطلب : 5 دقیقه
 • در سال دو هزار و نوزده گوگل برگ برنده خودش را رو کرد. این برگ برنده با نام الگوریتم برت و یا به عبارت‌ دیگر الگوریتم BERT شناخته می‌شود. این الگوریتم یکی از الگوریتم‌ های بسیار کاربردی و مناسب گوگل می‌باشد که می‌تواند به شما کمک کند راحت‌تر به پاسخ سوال های خودتان در گوگل برسید. این الگوریتم گوگل طوری طراحی‌شده که این موتور جستجو را به یک ماشین دارای هوش تبدیل کند. این‌ موضوع می‌تواند به شما کمک کند راحت‌تر پاسخ سوال‌ های خودتان را بگیرید. شاید این الگوریتم به‌ طور مستقیم روی سئوی سایت تاثیر گذار نباشد اما هدایت درست کاربران گوگل به سمت سایت‌ های مناسب می‌تواند در نهایت باعث بالا رفتن بازدید و بهتر شدن سئو شود. الگوریتم ‌های گوگل روز به‌ روز در حال پیشرفته‌تر شدن هستند و ربات گوگل روز‌به روز هوشمندتر می‌شود و راحت‌تر می‌تواند به سوالات کاربران پاسخ دهد. الگوریتم برت گوگل درست در همین زمینه قدم برمی‌دارد. این الگوریتم دارای یک وظیفه اصلی می‌باشد که این وظیفه درک مفهوم عبارت های سرچ شده کاربران می‌باشد. ما در ادامه قصد داریم که بیشتر در رابطه با مفهوم این الگوریتم برای شما صحبت کنیم. به‌ طور کلی این الگوریتم تلاش می‌کند تا هدف شما و چیزی که به عنوان یک سوال در مغز شما می‌باشد را متوجه شود و متناسب با سوال، برای شما به‌ دنبال پاسخ بگردد. این الگوریتم به هوش مصنوعی گوگل کمک می‌کند تا بتواند راحت‌تر کاربرانش را درک کند.

  الگوریتم برت گوگل
  الگوریتم برت گوگل

  الگوریتم برت چیست؟

   

  حال باید با یکدیگر به‌ صورت ساده‌تر بررسی کنیم که الگوریتم برت چیست. اگر بخواهیم به زبان ساده برای شما توضیح دهیم که این الگوریتم چگونه کار می‌کند، باید بگوییم که هر عبارتی که شما آن را با هر لحن و هر نوع ترکیب کلماتی را سرچ کنید، گوگل تمام تلاش خودش را می‌کند تا متوجه شود منظور شما چیست. همان‌ طور که همه شما می‌دانید زبان محاوره زبانی نیست که یک ربات آن را متوجه شود. برای مثال اگر شما سرچ کنید که «چیکار کنم که پوستم صاف‌تر بشه؟» گوگل تنها به سرچ این عبارت نمی‌پردازد و سعی می‌کند که مفهوم مورد نظر شما را جستجو کند و انواع مختلف سایت‌ هایی را به شما نشان دهد که شاید عبارت سرچ شده شما در آن‌ها وجود نداشته باشد، اما مفهوم و پاسخ مورد نیاز شما در این سایت به‌ طور کامل قرار گرفته باشد. این الگوریتم توانایی این را دارد که حدود دوازده نوع ساختار متفاوت را متوجه شود و بتواند با استفاده از توانایی خودش مناسب‌ترین پاسخ را در اختیار شما قرار دهد. به ‌طور کلی این الگوریتم باعث شده که گوگل متوجه منظور ما شود. در گذشته این ‌موضوع اصلا قابل باور نبود. گوگل تنها به بررسی تک‌تک کلماتی که شما صرف کرده‌اید و چینش کلمات شما دقت می‌کرد و سعی می‌کرد شبیه‌ترین نتیجه را برای شما به ‌همراه داشته باشد. به‌ همین دلیل در گذشته سرچ ها آن ‌قدر دقیق و مناسب نبودند و ما مجبور بودیم که بار ها یک عبارت را در انواع ترکیبات و لحن های متفاوت سرچ کنیم تا در نهایت بتوانیم به پاسخ مورد نظر خودمان برسیم.‌ اما با استفاده از الگوریتم برت این اتفاق دیگر نمی‌افتد و هوش مصنوعی گوگل آن‌قدر تقویت ‌شده که درست مانند یک فرد و یک انسان می‌تواند منظور ما را متوجه شود و مناسب‌ترین و کاربردی‌ترین پاسخ‌ ها را در اختیار ما قرار دهد.

  الگوریتم برت چیست؟
  الگوریتم برت چیست؟

  تاثیر این الگوریتم روی سئو 

   

  پیشتر برای شما گفتیم که این الگوریتم به ‌صورت مستقیم روی سئو و رتبه‌بندی سایت ‌ها تاثیر گذار نیست. این الگوریتم در واقع طراحی ‌شده تا بتواند پاسخ کاربران را در سریع‌ترین زمان در اختیار آن‌ ها قرار دهد. اما همین موضوع به‌ صورت غیرمستقیم می‌تواند روی سئو سایت‌ ها نیز تاثیرگذار باشد. برای مثال اگر شما دارای محتوا های قابل ‌قبولی در سایت خودتان باشید و این محتوا کاملاً کاربردی نوشته شده باشند و از لحاظ اصول سئو (مانند: پاراگراف بندی، استفاده از کلمات کلیدی، حجم مناسب، و عدم کپی بودن) قانونی باشند؛ هنگامی‌ که یک شخص عبارتی با مفهوم محتوای شما را سرچ کند (منظور ما از مفهوم این می‌باشد که دقیقاً عین کلمات محتوای شما را سرچ نکند اما مفهوم کلی که می‌خواهد مطابق با اطلاعات موجود در سایت شما باشد) الگوریتم برت در این زمینه فعال می‌شود و تلاش می‌کند تا با بررسی مفهوم و منظور کاربر و با استفاده از یک هوش مصنوعی قوی کاربر را به سمت سایت درست که سایت شما می‌باشد هدایت کند. این ‌موضوع باعث می‌شود که تعداد بازدید های کاربردی و تاثیر گذار از یک سایت بالا برود و بالا رفتن میزان بازدید ها در نهایت می‌تواند باعث شود که یک سایت در گوگل رتبه‌ های مناسبی داشته باشد و از لحاظ رتبه پیشرفت داشته باشد.

  تاثیر الگوریتم برت روی سئو
  تاثیر الگوریتم برت روی سئو

  جمع بندی 

   

  الگوریتم برت الگوریتمی است که برای بهبود شرایط موتور جستجوگر گوگل طراحی و تولید شده. این ‌موضوع باعث شده که برخی از متخصصان تصور کنند این الگوریتم برای سئو سایت آن ‌ها به ‌هیچ ‌عنوان اتفاقات خوشایندی در پی نخواهد داشت، اما این‌ موضوع اصلا درست نیست. درست است که این الگوریتم کاری به سایت‌ ها ندارد و تنها برای بهبود هسته جستجوگر گوگل طراحی و تولید شده اما همان‌ طور که در پاراگراف پیش برای شما بیان کردیم، این الگوریتم می‌تواند تا حد بسیار زیادی به سئو سایت‌ های گوناگون نیز کمک کند. این الگوریتم به‌ صورت مستقیم هدفی مبنی‌بر رتبه‌بندی سایت‌ ها ندارد اما تلاش می‌کند که مناسب‌ترین پاسخ را برای کاربر به ‌همراه داشته باشد. اگر شما از محتوا های کاربردی و مناسب در سایت خود استفاده کرده‌اید، جای هیچ‌ گونه نگرانی برای شما نیست زیرا این الگوریتم به نفع شما حرکت خواهد کرد. اما اگر شما در سایت خود محتوا های کاربردی ندارید، ممکن است که این الگوریتم رتبه سایت ‌های دارای محتوای مناسب را بالاتر بیاورد و همین موضوع می‌تواند باعث شود که رتبه شما بدتر از قبل شود. پس اگر می‌خواهید این الگوریتم روی سایت شما تاثیر منفی و مخربی نداشته باشد باید در مرحله اول تلاش کنید که از محتوا های مناسب در سایت خودتان استفاده کنید تا بتوانید از تاثیر مثبت این محتوا ها روی سایت خودتان بهره ببرید.‌ الگوریتم برت هوش مصنوعی می‌باشد که به پردازش زبان طبیعی می‌پردازد و تلاش می‌کند تا مفهوم پشت این زبان را آشکار سازد و مناسب‌ترین و کاربردی‌ترین پاسخ را در این زمینه به کاربر نشان دهد پس جای هیچ نگرانی برای شما وجود ندارد و نیازی نیست که شما از این الگوریتم بترسید.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید