الگوریتم گوگل دنس چیست؟

الگوریتم گوگل دنس
زمان مطالعه مطلب : 5 دقیقه
 • اگر شما در زمینه سئو سایت فعالیتی داشته باشید و یا حتی سایت داری هستید که می‌خواهید رتبه سایت خود را افزایش دهید، مطمئنا نام الگوریتم گوگل دنس که یکی از مهم ترین الگوریتم های گوگل میباشد را بار ها شنیده‌اید. ما در این محتوا تلاش داریم تا برای شما در رابطه با این الگوریتم شگفت‌انگیز صحبت کنیم و به شما بگوییم که گوگل دنس و یا به ‌عبارت ‌دیگر رقص گوگل چگونه کار می‌کند و چرا تا این حد روی رتبه‌بندی سایت ‌ها تاثیر گذار می‌باشد. این الگوریتم یکی از الگوریتم ‌های شگفت‌ انگیزی است که تلاش می‌کند تا نرخ بازدهی سایت ‌ها را بررسی کند. هنگامی ‌که شما برای اولین ‌بار تمام تلاش و دقت خود را می‌کنید تا یک محتوای مناسب را تولید کنید و نکات گوناگونی مانند استفاده از کلمات کلیدی درست، پاراگراف های مناسب، عنوان‌ بندی ها، استفاده از زیر عنوان ‌های مناسب، و موارد دیگر را رعایت می‌کنید؛ ممکن است بعد از چند روز هنگامی ‌که می‌خواهید تاثیر محتوای خود را ببینید با این ‌موضوع مواجه شوید که شما در رتبه یک گوگل قرارداد شده‌اید و تعداد بازدید سایت شما سر به فلک گذاشته است. این‌ موضوع قطعا برای هر فردی که دارای سایت می‌باشد و یا سئو کار است، بسیار شگفت‌انگیز و لذت‌بخش باشد حتی ممکن است که شما تا یک ماه نیز در این جایگاه باقی بمانید اما اگر بعد از یک ماه به سایت خود سر بزنید متوجه خواهید شد که رتبه‌ی شما درست همان رتبه‌ای است که قبل ‌از انتشار محتوا آن را داشته‌اید. این ‌موضوع ممکن است باعث سرافکندگی و ناراحتی بسیاری از افراد شود اما مسئولیت این اتفاق الگوریتم گوگل دنس میباشد.

  الگوریتم گوگل دنس چیست؟
  الگوریتم گوگل دنس چیست؟

  معرفی الگوریتم گوگل دنس 

   

  الگوریتم گوگل دنس همان ‌طور که از نام آن پیداست در واقع به رقص سایت شما می‌پردازد. این الگوریتم باعث می‌شود که شما در میان رتبه‌ های مختلف گوگل جابجا شوید. این الگوریتم در بازه ‌های زمانی متفاوتی شما را در رتبه‌ های گوناگونی قرار می‌دهد تا بتواند نحوه واکنش و پاسخ‌دهی سایت شما در رتبه ‌های گوناگون را بررسی کند. فرقی نمی‌کند که شما محتوا های عالی نوشته باشید یا محتوای شما یک محتوای بی‌کیفیت باشد، به‌ هر حال گوگل همواره از الگوریتم گوگل دنس استفاده می‌کند تا بتواند نحوه بازدهی سایت شما را بررسی کند‌. این الگوریتم توسط برخی از سایت ها به‌ عنوان یکی از الگوریتم‌ های اصلی گوگل شناخته می‌شود که می‌تواند استرس بسیار زیادی را برای سایت دار ها به ‌همراه داشته باشد. شما هیچ‌ وقت متوجه نخواهید شد که در روز های اولیه انتشار محتوا رتبه‌ای که شما را به دست آورده‌اید کاملا واقعی می‌باشد یا الگوریتم گوگل آن را به شما داده. این الگوریتم یکی از الگوریتم ‌های کامل ‌کننده‌ی موتور جستجوگر گوگل می‌باشد که می‌تواند به افراد کمک کند تا در صورت داشتن محتوای با کیفیت از مزایای انتشار محتوا بهره ببرد.

  معرفی الگوریتم گوگل دنس
  معرفی الگوریتم گوگل دنس

  نحوه کار الگوریتم گوگل دنس چگونه می‌باشد 

   

  حال که برای شما در رابطه با چیستی این الگوریتم صحبت کردیم، بیایید بررسی کنیم که این الگوریتم چگونه کار می‌کند و چرا نام آن الگوریتم گوگل دنس می‌باشد. اگر بخواهیم به ‌صورت گام ‌به ‌گام و جزئی برای شما توضیح دهیم، هنگامی‌که شما یک مقاله آماده می‌کنید و این مقاله را در سایت خود منتشر می‌کنید اتفاقات خاصی از طرف گوگل برای شما رقم می‌خورد. هنگامی ‌که شما برای دو روز یا سه روز بعد از انتشار محتوا به گوگل سرچ کنسول خود سری می‌زنید تا بتوانید نحوه فعالیت سایت خود را بررسی کنید ممکن است با این ‌موضوع مواجه شوید که تعداد بازدید های سایت شما تا حد بسیار زیادی بالا بوده و رتبه شما در گوگل رتبه‌ی بسیار خوب است. پیشتر برای شما گفتیم که این ‌موضوع ممکن است هیجان ‌زدگی بسیار زیادی با خود به‌ همراه داشته باشد اما ناراحت شوید یا نه، باید بدانید که این جایگاه، جایگاه اصلی شما نیست. الگوریتم گوگل دنس برای این ‌که بتوانند به ارزیابی محتوا بپردازد و متوجه شود که محتوای باکیفیت چه محتوایی است سعی می‌کند که در روز های اولیه جایگاه بسیار خوبی را به محتوا و سایت اختصاص دهد تا متوجه شود در رتبه‌ های بالاتر این محتوا و این سایت چگونه فعالیت می‌کند و چه ویژگی‌ هایی را دارا می‌باشد. اگر در این مدت ‌زمان کوتاه سایت شما اطلاعات بسیار خوبی را به کاربران ‌دهد و به ‌اندازه کافی بازنشر شود و بازدید و پسند بسیار بالایی را داشته باشد گوگل در نهایت ممکن است که رتبه‌ی محتوای شما را حتی افزایش هم دهد. اما اگر این الگوریتم متوجه شود که با توجه به رتبه‌ های مناسب، محتوا و سایت شما آن‌ قدر که باید و شاید مناسب نبوده و به اندازه‌ی کافی و مورد نیاز بازدید و پسند نخورده ممکن است که رتبه سایت و محتوای شما را جابه‌جا کند و رتبه ‌های نامناسب‌تری را در اختیار سایت شما قرار دهد.

  نحوه کار الگوریتم گوگل دنس چگونه می‌باشد
  نحوه کار الگوریتم گوگل دنس چگونه می‌باشد

  جمع‌ بندی 

   

  الگوریتم گوگل دنس الگوریتمی است که همواره باعث نوسان رتبه‌ ها می‌شود. هنگامی ‌که شما بعد از انتشار محتوای خودتان متوجه شوید که الگوریتم رتبه شما بدتر از قبل شده، به‌ هیچ ‌عنوان نباید استرس بگیرید و دست به اقدامات گوناگون دیگر بزنید. اگر شما مطمئن هستید که تمام فعالیت‌ های مربوط به سئو کلاه سفید و نگارش درست محتوا را انجام داده‌اید دیگر جای نگرانی برای شما نیست. گوگل از الگوریتم رقص گوگل استفاده می‌کند تا بتواند سایت شما و سایت ‌های دیگر را به چالش بکشد. در واقع اگر سایتی در رتبه بالاتری نسبت ‌به سایت شما قرار دارد، این ‌موضوع اصلا به این دلیل نیست که رتبه سایت شما تنزل پیدا کرده بلکه شاید گوگل در حال امتحان کردن سایت مورد نظر شما می‌باشد. سعی کنید در هنگام مواجه شدن با این الگوریتم و به چالش کشیده شدن توسط الگوریتم گوگل دنس آرامش خود را حفظ کنید و سعی کنید که دست به هیچ‌ گونه اقدامی نزنید. بسیاری از سایتداران هنگام مشاهده‌ی این اتفاق‌ ممکن است که دست به اقدامات خطرناک مانند استفاده از سئو کلاه سیاه بزند اما این ‌موضوع اصلا حرفه‌ای نیست. سعی کنی همواره تمام تمرکز و تلاش خودتان را روی تولید محتوا های مناسب و باکیفیت بگذارید در این ‌صورت مطمئن خواهید بود که جایزه و پاداش خودتان را از گوگل دریافت خواهید کرد. اگر شما به‌ تازگی محتوایی را انتشار داده‌اید زیر نظر بودن محتوای شما اصلا چیز غیرمنطقی نیست اگر یک مدت‌زمان خاصی از زمان انتشار محتوای شما بگذرد الگوریتم رقص گوگل نیز برای شما غیرفعال می‌شود.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاهتان را بنویسید