الگوریتم مرغ مگس خوار چیست؟

الگوریتم مرغ مگس خوار
زمان مطالعه مطلب : 5 دقیقه
 • گوگل موتور جستجوگر هوشمندی است که امروزه طرف‌داران بسیار زیادی دارد. اما از حدود ده سال پیش تا الان این موتور جستجو توانسته که نیاز کاربرانش را به ‌صورت صد در صد برطرف سازد. قبل‌ از آن جستجو کردن یک عبارت و پیدا کردن محتوا و یا رسیدن به هدف در این موتور جستجو کار بسیار سختی بود و از سال دو هزار و ده به بعد الگوریتم ‌های گوناگونی مانند الگوریتم مرغ مگس ‌خوار، الگوریتم پاندا، و الگوریتم پنگوئن وارد سیستم الگوریتم‌ های موتور جستجوگر گوگل شده‌اند تا بتوانند مناسب‌ترین و بهترین نتایج را برای کاربران نشان دهد. قبل ‌از به وجود آمدن این الگوریتم ‌ها ممکن بود هنگامی ‌که شما عبارتی را سرچ می‌کنید با انبوهی از سایت ‌های اسپم مواجه شوید که هیچ‌ گونه محتوا و کلمات کلیدی به ‌دردبخوری ندارند و می‌توانند شما را به هزاران ‌هزار صفحه بی‌نام‌ و نشان دیگر انتقال دهند. در واقع اگر شما اشتباهاً دستتان به ‌جایی می خورد و گزینه‌ای را کلیک می‌کردید، ده ‌ها صفحه گوناگون برای شما باز می‌شد که هیچ کدام از آن ‌ها نیز به درد شما نمی‌خوردند. این روش با نام سایت ‌های اسپم شناخته می‌شود که تنها از کلمات کلیدی بی‌نام‌ و نشان از استفاده می‌کنند تا بتواند گوگل را گول بزنند و رتبه ‌های مناسبی به دست بیاورند. اما هنگامی ‌که گوگل با این مشکلات مواجه شد تلاش کرد تا از الگوریتم‌ های مناسب بهره ببرد و از این اتفاقات جلوگیری کند. الگوریتم مرغ مگس ‌خوار الگوریتمی است که وظیفه آن پیدا کردن مفهوم کلمات کلیدی با متن می‌باشد. این الگوریتم تمام تلاش خودش را می‌کند تا متوجه شود محتوای انتشار داده‌ شده یک محتوای اسپم می‌باشد یا خیر؛ از مترادف کلمات کلیدی نیز در آن استفاده‌ شده.لاذم به ذکر است که تمامی مباحث مربوط به الگوریتم های گوگل در پکیج آموزشی کاملا توضیح داده شده است.

  الگوریتم مرغ مگس خوار چیست؟
  الگوریتم مرغ مگس خوار چیست؟

  الگوریتم مرغ مگس ‌خوار چیست؟

   

  پیشتر برای شما گفتیم که الگوریتم مرغ مگس ‌خوار گوگل چیست و چه مواردی را مورد توجه خودش قرار می‌دهد. حال باید به‌ صورت جزئی‌تری این موارد را بررسی کنیم. به ‌طور کلی سه الگوریتم اصلی گوگل یعنی الگوریتم پاندا، پنگوئن، و مرغ مگس ‌خوار وظیفه‌ بررسی کیفیت متن‌ ها را دارند. الگوریتم پاندا روی کپی نبودن محتوا ها و باکیفیت بودن آن ‌ها تمرکز دارد، الگوریتم پنگوئن از اسپم بودن محتوا جلوگیری می‌کند و الگوریتم مرغ مگس ‌خوار وظیفه‌اش بررسی رابطه میان کلمات کلیدی و متن میباشد. پیشتر برای شما گفتیم که در گذشته سایت ‌ها برای این ‌که رتبه خوبی در گوگل به دست بیاورند تلاش می‌کردند تا گوگل را فریب دهند. آن ‌ها انبوهی از کلمات کلیدی نامرتب را در متن ‌های بی‌ربط در گوگل انتشار می‌دادند تا گوگل فکر کند که این سایت‌ ها محتوای مناسبی را برای کاربرانشان دارند. به‌ همین دلیل گوگل سعی کرد که این سایت ‌ها را جریمه کند. یکی از اقدامات مهم طراحی الگوریتم مرغ مگس ‌خوار بود. این الگوریتم محتوا ها را به ‌طور کامل بررسی می‌کند و کلمات کلیدی را استخراج می‌کند. بعد از این‌ که کلمات کلیدی را استخراج کرد در محتوا به‌ دنبال مترادف های کلمه کلیدی در متن می‌گردد تا متوجه شود که آن متن به‌ طور کلی در رابطه با کلمه کلیدی صحبت شده است یا خیر.

  الگوریتم مرغ مگس ‌خوار چیست؟
  الگوریتم مرغ مگس ‌خوار چیست؟

   

  ویژگی‌ های الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست؟

   

  الگوریتم مرغ مگس ‌خوار الگوریتمی است که ویژگی‌ های منحصر به‌ فردی را دارا می‌باشد. بی‌دلیل نیست که نام این الگوریتم مرغ مگس ‌خوار می‌باشد. حال بیایید بررسی کنیم که ویژگی‌ های این الگوریتم کدام‌ ها می‌باشند.

   

  سرعت

   

  یکی از ویژگی ‌های اصلی این الگوریتم سرعت بسیار بالا می‌باشد. این الگوریتم در مدت ‌زمان بسیار کوتاهی بعد از انتشار محتوا می‌تواند متوجه شود که آیا محتوای تولید شده یک محتوای به ‌دردبخور می‌باشد یا نه، این محتوا یک محتوای اسپم است که تنها می‌خواهد رتبه ‌های مناسبی به دست بیاورد تا بازدید هایش را بالا ببرد.

   

  دقت

   

  مورد دیگری که در دسته ویژگی‌ های الگوریتم مرغ مگس ‌خوار قرار می‌گیرد دقت می‌باشد. این الگوریتم می‌تواند با درصد دقت بسیار بالایی رابطه مثبت و سازنده میان محتوا و کلمات کلیدی به‌ راحتی تشخیص دهد و متوجه شود که محتوای تولید شده محتوای با کیفیتی می‌باشد یا خیر. این الگوریتم سئوی کلاه سیاه را از سئوی کلاه سفید تشخیص می‌دهد. علاوه ‌بر این موارد این الگوریتم هوش بسیار سرشاری دارد و می‌تواند به ‌راحتی اقدامات مربوط به سئوی کلاه سیاه را تشخیص دهد. در صورت استفاده از سئوی کلاه این الگوریتم می‌تواند سایت مورد نظر را جریمه کند و جریمه ‌های گوناگونی را برای آن در نظر بگیرد. برای مثال استفاده بیش ‌از حد از کلمات کلیدی به ‌راحتی توسط این الگوریتم بررسی و سنجیده می‌شود.

   

  برطرف کردن نیاز کاربر

   

  الگوریتم مرغ مگس ‌خوار توانسته با هوش سرشارش مناسب‌ترین سایت ‌ها را به کاربر نشان دهد. با توجه به ویژگی ‌های این الگوریتم؛ کاربر وقتی یک عبارت را سرچ می‌کند گوگل می‌تواند در سایت‌ های اولیه دقیق‌ترین نتایج را به کاربر نشان دهد تا کاربر نیازی نداشته باشد که در میان سایت ‌های گوناگون و متنوع دیگر به ‌دنبال پاسخ سوال‌هایش بگردد. شما حتما به ‌عنوان یک کاربر در اینترنت متوجه این‌ موضوع شده‌اید که در همان سه سایت اول می‌توانید به‌ راحتی پاسخ سوال‌هایتان را بگیرید و دیگر مانند گذشته‌ ها نیازی نیست چندین و چند سایت را زیرورو کنید.

  ویژگی‌ های الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست؟
  ویژگی‌ های الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل چیست؟

  جمع‌ بندی 

   

  ما در این محتوا به بررسی ویژگی ‌های یک الگوریتم پرطرف‌دار از الگوریتم‌های گوگل پرداختیم. همه الگوریتم ‌هایی که توسط گوگل طراحی می‌شوند وظیفه دارند تا نیاز کاربران را به‌ خوبی برطرف سازند‌. سایت ‌هایی که در زمینه برطرف کردن نیاز کاربران قدم برمی‌دارند می‌توانند توسط گوگل پاداش داده شوند. هر کدام از اقداماتی که شما آن‌ ها را انجام می‌دهید؛ اگر مطابق با قانون‌های گوگل باشد می‌توانید مطمئن باشید که گوگل پاداش شما را خواهد داد و می‌تواند باعث شود که شما بازدید های بسیار زیادی را بگیرید. این موتور جستجوگر دیگر مانند سال ‌های قبل نیست و هوشمندی بسیار بالایی را دارد که این هوشمندی به نفع کاربران و سایت دار ها می‌باشد. درست است که ممکن است شما نیاز داشته باشید اقدامات گوناگونی را انجام دهید تا بتوانید رتبه ‌های بالایی را بدست بیاورید اما رتبه ‌های شما به‌ حق خواهد بود و هیچ‌ گونه حق از هیچ سایتی پایمال نخواهد شد. کاربران نیز می‌توانند به ‌راحتی به نیاز خودشان برسند و معروف‌ترین و معتبرترین سایت ‌ها را به‌ عنوان منابع خودشان انتخاب کنند و از گرفتن اطلاعات درست لذت ببرند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید