الگوریتم سند باکس چیست؟

الگوریتم سند باکس
زمان مطالعه مطلب : 5 دقیقه
 • در همین لحظه که شما در حال خواندن این محتوا هستید به‌ ازای هر دقیقه زمان مورد نیاز حدود چهارصد سایت در حال تاسیس شدن می‌باشند. مطمئنا این موتور جستجو کار بسیار سختی دارد تا بتواند سایت ‌های مفید و مناسب کاربران را از سایت ‌های تازه و نوپایی که معلوم نیست دقیقاً برای چه اهدافی توسعه و تاسیس شدند جدا کند. ما در این محتوا تلاش داریم تا برای شما در رابطه با الگوریتم سند باکس گوگل صحبت کنیم و بگوییم که این الگوریتم چیست و چرا تأسیس ‌شده. این الگوریتم در دهه دوهزار توسعه و وارد گروه الگوریتم‌ های گوگل شد. قبل ‌از توسعه این الگوریتم سایت‌ هایی که حتی برای یک دقیقه از تاسیس آن ‌ها نیز می‌گذشت وارد الگوریتم‌ های دیگر مانند پاندا و پنگوئن می‌شدند و بعد از بررسی ممکن بود که در رتبه ‌های مناسبی در گوگل قرار بگیرند. همین موضوع باعث شد که سایت‌ هایی که از محتوا های اسپم و لینک ‌های غیر مناسب استفاده کردند بتوانند با استفاده از اقدامات مربوط به سئوی کلاه سیاه به‌ راحتی جایگاه مورد نظر خودشان را به دست بیاورند. اما این ‌موضوع اصلا حرفه‌ای نبود. به‌ همین دلیل گوگل الگوریتم سند باکس را طراحی و توسعه داد تا بتواند سایت‌ هایی که برای مدت کوتاهی است تأسیس شدند در این الگوریتم وجود داشته باشند تا صحت قانونی بودن فعالیت‌ های آن ‌ها مشخص شود. ممکن است زمان قرار گرفتن سایت‌ ها در سند باکس از یک ماه تا چهار ماه متغیر باشد تا گوگل به‌ طور کامل متوجه شود که این سایت ‌ها در چه زمینه‌ای فعالیت خواهند کرد.

  الگوریتم سند باکس چیست؟
  الگوریتم سند باکس چیست؟

   

  الگوریتم سند باکس چیست؟ 

   

  حال بیایید با یکدیگر بررسی کنیم که این الگوریتم چیست و چگونه کار می‌کند. هنگامی‌ که شما را برای اولین ‌بار یک سایت را تأسیس می‌کنید این سایت در همان لحظه برای کاربران نمایش داده نمی‌شود. سایت شما در مرحله اولیه در الگوریتم سند باکس قرار می‌گیرد تا نحوه فعالیت سایت ها مشخص شود. در مدت‌ زمانی که شما در سندباکس قرار دارید، محتوا های شما، استفاده از کلمات کلیدی شما، لینک‌های شما، و اقدامات قانونی و مناسب مربوط به سئوی شما به ‌طور کامل بررسی می‌شوند و گوگل سایت شما را برای مدت ‌زمان نسبتاً طولانی زیر نظر می‌گیرد تا متوجه شود که نحوه‌ی فعالیت شما چگونه است. اگر فعالیت شما فعالیتی مثبت و سازنده باشد قطعا وارد سایت‌ های نمایش ‌دهنده به کاربر قرار خواهید گرفت. اما اگر این‌ طور نباشد، سایت شما از دسترس خارج می‌شود. بسیاری از سایت‌ ها تنها برای فواید غیرمشخص و سرگرم‌کننده‌ای تولید می‌شوند. برای مثال یک فرد ممکن است که تنها برای این که یاد بگیرد که چگونه می‌تواند یک سایت را تولید کند، سایت‌های بسیار گوناگون و متنوعی را تاسیس کند و آن ‌ها را در فضای مجازی رها کند. این ‌موضوع باعث پایین آمدن کیفیت سایت‌ های کاربردی در گوگل می‌شود. به ‌همین دلیل اگر مادامی ‌که سایت شما در الگوریتم سند باکس قرار دارد فعالیتی از خودتان نشان ندهید، سایت شما به‌ عنوان یک سایت غیر فعال شناخته می‌شود و به ‌طور کامل از صفحه جستجوگر گوگل و سند باکس حذف می‌شوند. پس به ‌طور کلی برای جلوگیری از شلوغی و به‌ هم ‌ریختگی، گوگل از این الگوریتم استفاده می‌کند تا فضای خود را برای کاربران مرتب سازد تا دیگر نیازی نباشد کاربران میان سیل انبوهی از سایت ‌های بدون اعتبار و عجیب‌ و غریب تازه‌تأسیس شده گم شوند؛ و مناسب‌ترین و معتبرترین سایت ‌ها را برای کاربران به نمایش میگذارد.

  الگوریتم سند باکس چیست؟
  الگوریتم سند باکس چیست؟

  چگونه می‌توانم از الگوریتم سند باکس گوگل خارج شوم؟

   

  در میان سایت ‌هایی که برای تفریح و تمرین طراحی و تولید شده‌اند برخی از سایت ‌ها نیز ممکن است هدف اصلی‌شان ورود به  صفحه‌های اول گوگل باشد تا بتوانند خدمات و یا اطلاعاتی را برای کاربران به نمایش بگذارند. اگر سایت شما جزء این دسته از سایت‌ ها است، باید بدانید که انجام برخی اقدامات می‌تواند به شما کمک کند تا سریع‌تر از الگوریتم سند باکس گوگل خارج شوید و سایت خودتان را به دست کاربران برسانید. اقدامات گوناگونی در این زمینه وجود دارند که می‌توانند این روند را برای شما سریع‌تر کنند. کوتاه‌ترین زمانی که در زمینه خارج شدن سایت شما از الگوریتم سند باکس شناخته شود حداقل یک ماه می‌باشد. پس شما نباید توقع داشته باشید که زودتر از یک ماه سایت خودتان را در دسترس کاربران قرار دهید. برای مثال شما باید به‌ صورت روزانه سایت خودتان را آپدیت کنید و سعی کنید محتوای خودتان را بر اساس اطلاعات روز، به‌ روز رسانی کنید. در کنار این موارد بهتر است سعی کنید که از وب‌سایت هایی که ارزش دامنه آن ‌ها بالا می‌باشد بک لینک بگیرید تا بتوانید سایت خود را به ‌عنوان یک سایت معتبر بشناسند. ایجاد حساب‌ های کاربری مرتبط با لینک سایت شما و تبلیغ به‌ صورت درست در این شبکه‌ های اجتماعی نیز  می‌تواند به شما کمک کند تا سریع‌تر سایت خودتان را در دسترس کاربران  قرار دهید. اگر از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید شانس این ‌که شما سریع‌تر از الگوریتم سند باکس خارج شوید بالاتر می‌رود. به ‌هیچ‌ عنوان مادامی ‌که در این الگوریتم هستید از اقدامات مربوط به سئوی کلاه سیاه و کلاه خاکستری استفاده نکنید زیرا این‌ موضوع می‌تواند باعث از دسترس خارج شدن سایت شما میشود. تمامی اقدامات مربوط به سئوی کلاه سفید را جدی بگیرید و آن‌ ها را طی کنید. در کنار این اقدامات سعی کنید که الگوریتم ‌های دیگر گوگل را نیز مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید مطابق با این الگوریتم ‌ها نیز فعالیت کنید. الگوریتم‌ های گوگل به‌ طور کاملاً پیوسته به یکدیگر متصل هستند و توجه به الگوریتم ‌های دیگر می‌تواند باعث شود که شما سریع‌تر از الگوریتم سند باکس خارج شوید.

  چگونه می‌توانم از الگوریتم سند باکس گوگل خارج شوم؟
  چگونه می‌توانم از الگوریتم سند باکس گوگل خارج شوم؟

  جمع‌ بندی 

   

  به‌ طور کلی الگوریتم سند باکس الگوریتمی است که تلاش می‌کند تا به‌ عنوان یک ناظر کیفی کیفیت سایت ‌های تولید شده را بسنجد تا بتواند مناسب‌ترین و تأثیرگذارترین این سایت ‌ها را در دسترس کاربران قرار دهد. مادامی که شما تحت نظر این الگوریتم هستید، باید تمام تلاش خودتان را بکنید تا سایت خودتان را به‌ عنوان سایت تاثیر گذار معرفی کنید. این الگوریتم الگوریتم حساسی است که وظیفه غربالگری سایت ‌ها را برعهده دارد. پس سعی کنید سایت خودتان را آن ‌قدر مناسب طراحی کنیم تا بتوانید به ‌راحتی و بدون هیچ‌ گونه مشکل و دغدغه‌ای از میان قوانین الگوریتم سند باکس خارج شوید و سایت خودتان را به‌ عنوان یک سایت معتبر به کاربران نمایش دهید و از مزایایی که بازدید بالا برای شما دارد بهره ببرید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید