سئو کلاه خاکستری چیست + 5 تکنیک کلاه خاکستری

سئو کلاه خاکستری ویا سئو
زمان مطالعه مطلب : 5 دقیقه
 • با توجه به گسترش فضای مجازی، امروزه بسیاری از کسب‌ و کار ها تلاش می‌کنند تا از ظرفیت‌‌ های این فضا استفاده کنند و کسب‌ و کار خودشان را بهبود ببخشند. یکی از بستر های بسیار متناسبی که می‌تواند باعث بهبود شرایط کسب ‌و کار ها شود سایت‌ ها می‌باشند. سایت ‌ها در موتور های جستجو قرار دارند و می‌توانند اطلاعات مورد نیاز و محصولات گوناگون را برای افراد به‌ همراه داشته باشند. درست مانند هر رقابت دیگری، سایت‌ ها نیز در موتور های جستجو با توجه به قوانین گوناگون رتبه‌ بندی می‌شوند تا مناسب‌ترین آن‌ ها در رنک های اول برای کاربران نشان داده شود. از اقداماتی که می‌تواند روی رتبه‌بندی سایت تاثیر گذار باشد سئو می‌باشد. سئو به‌ طور کلی به سه دسته سئو کلاه خاکستری، سئو کلاه سفید، و سئو کلاه سیاه دسته‌بندی می‌شود. سئو کلاه سفید همان‌ طور که از نام آن پیداست روش ‌های قانونی و متناسب سئو داخلی می‌باشد که می‌تواند به شما کمک کند در طول یک بازه زمانی مشخص در صورت توجه به اقدامات مناسب سئو رتبه خودتان را در گوگل بالاتر بیاورید. سئو کلاه سیاه روشی می‌باشد که شما در آن به‌ هیچ ‌عنوان به قوانین گوگل پای ‌بند نیستید و از طریق روش‌ های نامتناسب و نامتعارف و از طریق دور زدن و گول زدن گوگل سعی می‌کنید تا رتبه سایت خود را بهبود ببخشید. اما سئو کلاه خاکستری جایی میان سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه دارد. سئو کلاه خاکستری اقداماتی است که از ترکیب سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه حاصل می‌شود.

  سئو کلاه خاکستری چیست و چه مواردی را شامل میشود؟
  سئو کلاه خاکستری چیست و چه مواردی را شامل میشود؟

   

  سئو کلاه خاکستری چیست؟

  پیشتر برای شما گفتیم که سئو کلاه خاکستری، جایی میان سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه قرار می‌گیرد. در واقع شما با استفاده از تکنیک ‌های کلاه خاکستری به ‌طور کامل قانون‌ های گوگل را زیر پا نمی‌گذارید اما دقیقاً در لبه یک پرتگاه خطرناک حرکت می‌کنید که در صورت کوچک‌ترین اشتباه شما ممکن است به درون پرتگاه سقوط کنید. سئو کلاه خاکستری اقدامات بسیار ظریفی می‌باشد که می‌تواند گوگل را دور بزند اما تا حد بسیار کمی نیز به قوانین پای‌بند می‌باشد. سئو کاری که تلاش می‌کند تا از سئو کلاه خاکستری استفاده کند باید دقت بسیار زیادی داشته باشد و روی کوچک‌ترین موضوعات حساس باشد. کوچک‌ترین زیاده ‌روی در پیروی نکردن از قوانین گوگل می‌تواند باعث شود که سایت شما جریمه ای دقیقاً مشابه سایت ‌هایی که از سوی کلاه سیاه استفاده می‌کنند دریافت کند. به ‌همین دلیل اگر شما می‌خواهید که از این نوع سئو استفاده کنید بعد یک سئو کار حرفه‌ای داشته باشید. همچنین در کنار داشتن سئو کار حرفه‌ای، ذهن خود را آماده کنید تا هر زمان ممکن سایت خودتان را از دست بدهید. به‌ طور کلی رفتار منطقی برای همه ما این است که به قوانین پای‌بند باشیم و در کنار اضافه کردن چاشنی صبر به فعالیت‌هایمان به ‌طور کامل قوانین گوگل را دنبال کنیم تا بتوانیم سایت خودمان را در رتبه‌ های بالاتری قرار دهیم و سایت خودتان را در آن رتبه نگه داریم. اما به ‌هر حال استفاده از سئو کلاه خاکستری علاوه‌ بر این ‌که می‌تواند در مدت ‌زمان کوتاهی رتبه سایت شما را بالاتر ببرد، فعالیتی بسیار حساس می‌باشد و همان ‌طور که پیش‌تر نیز به شما گفتیم شما را در لبه یک پرتگاه نگه می‌دارد.

  سئو کلاه خاکستری چیست؟
  سئو کلاه خاکستری چیست؟

   

  کدام تکنیک‌ ها در دسته سئو کلاه خاکستری قرار می‌گیرند؟

  تکنیک‌ های گوناگون و متفاوتی هستند که به‌ عنوان تکنیک ‌های سئو کلاه خاکستری شناخته میشوند. به‌ طور کل استفاده از محتوا های کپی، نگارش محتوای بی ‌کیفیت، استفاده بیش‌ از حد از کلمات کلیدی و موارد دیگر می‌تواند در زمینه اقدامات این نوع سئو قرار بگیرد. حال بیایید با یکدیگر به‌ صورت جزئی‌تر اقداماتی که در دسته سئو کلاه خاکستری قرار می‌گیرند را بررسی کنیم.

   

  خرید دامنه 

  روش اولی که در راستای اقدامات مربوط به سئو کلاه خاکستری قرار می‌گیرد، خرید دامنه می‌باشد. دامنه ‌های بسیار زیاد و متنوعی وجود دارند که قدیمی هستند و قیمت آن ‌ها تا حد بسیار زیادی پایین آمده. این دامنه ‌ها می‌توانند مرتبط با سایت شما باشند و خرید آن‌ ها می‌تواند باعث شود که شما بتوانید از مطالب آن را بهره ببرید و با کمترین هزینه‌ ها یک محتوا و دامنه متناسب را داشته باشید. البته اگر این دامنه ها قبلاً توسط گوگل جریمه‌ شده باشند شما نمی‌توانید از محتوا های آن ‌ها استفاده کنید زیرا استفاده از این محتوا ها می‌تواند جریمه شدن را برای شما در پی داشته باشد.

   

  تغییر ظاهر وب‌ سایت 

   روش دیگری که در دسته اقدامات مربوط به سئو کلاه خاکستری قرار می‌گیرد تغییر ظاهر وب‌ سایت می‌باشد. همان‌ طور که ممکن است همه شما بدانید، آپدیت کردن و به ‌روزرسانی سایت در فواصل زمانی گوناگون جزء اقداماتی است که می‌تواند باعث افزایش رتبه سایت شما شود. در سئو کلاه‌ سیاه  شما در واقع سایت خودتان را بروزرسانی نمی‌کنید. تنها در کد های خودتان تغییر ایجاد می‌کنید و ظاهر وب‌سایت خودتان را کمی تغییر می‌دهید. علاوه بر این موارد ممکن است که شما برخی از متن‌ های خودتان را نیز تا حد بسیار کمی ویرایش کنید‌. این اقدام نیز در دسته اقدامات مربوط به سئو کلاه خاکستری قرار می‌گیرد.

  کدام تکنیک‌ ها در دسته سئو کلاه خاکستری قرار می‌گیرند؟
  کدام تکنیک‌ ها در دسته سئو کلاه خاکستری قرار می‌گیرند؟

   

  استفاده از بک لینک 

  خرید بک لینک از اقداماتی است که توسط گوگل به‌ طور کامل غیر قانونی شناخته می‌شود اما بسیاری از افراد به خرید بک لینک می‌پردازند تا بتوانند بازدید سایت های خود  را بالاتر ببرند. این اقدام نیز در دسته اقدامات مربوط به سئو کلاه خاکستری قرار می‌گیرد.

   

  استفاده از کلمات کلیدی به مقدار زیاد 

  اقدام دیگری که می‌تواند در دسته‌ای اقدامات سئو کلاه خاکستری قرار بگیرد استفاده از کلمات کلیدی به مقدار زیاد در متن میباشد. استفاده از کلمات کلیدی به مقدار بیش ‌از حد در متن می‌تواند به افزایش رتبه شما در گوگل منجر شود اما خوانایی متن شما را پایین‌تر می‌آورد. به‌ هر حال این اقدام نیز به‌ عنوان یکی از اقدامات سئو کلاه خاکستری شناخته می‌شود و می‌تواند باعث افزایش رتبه سایت شما شود. توجه کنید که این اقدام به‌ هیچ ‌عنوان کاربر پسند نیست و تنها می‌تواند باعث گول زدن گوگل شود. پس اگر شما می‌خواهید که روی کاربر پسند بودن محتوای خودتان نیز کار کنید به ‌هیچ‌ عنوان از این روش استفاده نکنید زیرا کاربر ها به ‌محض وارد شدن به سایت شما و خواندن بخشی از محتوای شما از سایت شما خارج می‌شوند.

   

  به روز رسانی مداوم

  یکی دیگر از راهکارهایی که در سئو کلاه خاکستری می توان بسیار به آن تکیه کرد ، به روز رسانی مداوم محتواها و آپدیت کردن آن هاست .طبق مطالب گفته شده در الگوریتم فرشنس شما با به روز رسانی مداوم محتواها و اضافه کردن پاراگراف های جدید و اطلاعات های جدید می توانید به گوگل این مطلب بفهمانید که محتوای شما مداوم در حال به روز شدن و مطابقت با اطلاعات روز می باشد.به روز رسانی محتوا گوگل این را درک می‌کنند که شما مداوم برای محتواهای قدیمی خود نیز زمان می‌گذارید و همچنین این عمل به بالا رفتن سرعت ایندکسینگ وب سایت شما نیز کمک شایانی خواهد کرد.

  لینک سازی خارجی

  همانطور که گفته شد سئو کلاه خاکستری ترکیبی از سئو کلاه سیاه و کلاه سفید میباشد . پس قطعا شما در این روش به لینک سازی های خارجی و بک لینک ها نیاز دارید.اما مهم ترین قسمت لینک سازی این است که شما باید به صورت طبیعی لینکسازی ها را انجام دهید.به صورتی که گوگل متوجه دستی ساخته شدن این لینک ها نباشد و فکر کند که خود صاحب سایت به سایت شما لینک داده است.پس عملیات لینک سازی را به صورت پراکنده و غیر طبیعی انجام هید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاهتان را بنویسید