آموزش تولید محتوا [ رایگان+استخدام ]

دانلود رایگان آموزش تولید محتوا
زمان مطالعه مطلب : 3 دقیقه
 • آموزش تولید محتوا رایگان یکی از مباحثی است که شما با فراگیری آن میتوانید همانند وب سایت ما به کسب درآمد از سفارش تولید محتوا کانتنت بپردازید.
  امروزه با وجود انتقال کسب و کار های بزرگ به بستر اینترنت روز به روز نیاز به محتوا های جدید و به روز بیشتر میشود و بازار کار این حوضه بسیار بزرگ تر میشود.طبیعی است که خیلی از افراد نیاز به ورود به این بازار و دریافت آموزش تولید محتوا دارند.
  در این مقاله ما قصد داریم تا به صورت خلاصه برای شما راجع به این که چگونه تولید محتوا کنیم توضیح دهیم.

  محتوا چیست ؟

  به زبان خیلی ساده اگر بخواهیم این مسئله را برای شما توضیح دهیم , هر چیزی اعم از ویدیو , صوت , عکس و متن که مفهومی را به کاربر برساند و برای کاربر قابل درک باشد را محتوا مینامیم.
  بسته به پلتفرم و بستر های مختلف مورد استفاده , نوع محوا متغیر میباشد. به یاد داشته باشید که اولین قسمت برای به وجود آمدن یک وب سایت یک هر چیز دیگری محتوا میباشد.

  آیا تولید محتوا سخت است ؟

  اول از همه باید بگویم که تولید محتوا بیشتر از هر چیزی علاقه میخواهد.اگر شما علاقه به این کار نداشته باشید , حتی یک ثانیه وقت گذاشتن برای تولید محتوا نیز میتواند برای شما عذاب آور باشد.
  این کار نیاز به حوصله بسیار زیاد و دقت بسیار بالا میباشد و باید در طول تولید محتوا تمام حواس خود را فقط جمع این کار کنید.


  انواع روش های تولید محتوا

  در پاراگراف های بالا گفته شد که محتوا انواع و اقسا مختلفی دارد.صوت , تصویر , ویدیو , متن و … این ها انواع محتوا هایی هستند که شما میتوانید تولید کنید و با توجه به بستر مورد استفاده باید بهترین نوع را برای آن انتخاب کنید.
  اما قبل از شروع آموزش تولید محتوا بهتر است که بگوییم محتوا های آموزشی به دسته های زیر تقسیم بندی میشوند :

  • مقاله های آموزشی
  • کتاب های چاپی یا الکترونیکی
  • پادکست
  • ویدیو
  • وبینار
  آموزش تولید محتوا متنی
  آموزش تولید محتوا متنی

  روش های مختلف تولید محتوا متنی

  اولین مبحثی که شما در آموزش تخصصی تولید محتوا باید فرا بگیرید , روش های مختلف تولید محتوا میباشد.
  این که شما مسیر و روش راه خود را در تولید محتوا بدانید قطعا کمک شایانی به شما در این فرآیند خواهد کرد.

  تولید محتوا به صورت نویسندگی

  با وجود روش های مختلف برای تولید محتوا , اولین روش برای تولید محتوا نویسندگی محتوا میباشد به این منظور که شما به صورت کامل راجع به یک موضوع اطلاع دارید و سپس آن را از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار میدهید و دست به قلم میشوید.

  شما در روش نویسیندگی نیاز به دانش و اطلاعات بالایی دارید و باید راجع به مقاله و موضوعی که میخواهید بنویسید اطلاعات بالا و نسبتا خوب داشته باشید.
  یکی از ویژگی های  این روش این است که شما همه چیز را از دیدگاه خود و به سلیقه خود مینویسید.شایاد کاربری که در رسانه شما حضور دارد با این مسئله مانند شما نگاه نکرده باشید و تصور دیگری داشته باشد.البته هم میتوان به صورت مثبت از هم منفی از این موضوع برداشت کرد.

  آموزش تولید محتوا کانتنت
  آموزش تولید محتوا کانتنت

  چرا تولید محتوا اهمیت بالایی دارد ؟

  شاید بتوان گفت که محتوا بهترین ابزاری است که میتوان با مخاطب تعامل برقرار کرد.هدف ما معمولا از تولید محتوا شروع فرآیند جذب کاربر و در نهایت فروش میباشد.
  پس محتوای تولیدی از اهمیت بالایی بر خوردار است و باید تمام سعی و تلاش خود را بکنید که بتوانید در محتوای خود تمامی مسائل مربوطه به هدف خود را پوشش دهید و سوالی را برای کاربر هدف خود بدون جواب نگذارید.
  ما در آموزش تولید محتوا به صورتی برای شما توضیح داده ایم که شما به بازاریابی غیر مستقیم در محتوای خود بپردازید و در نهایت محتوای شما به هدف اصلی شما که ممکن است فروش باشد ختم شود.

  آموزش تولید محتوا در وردپرس

  یکی از مباحث دیگری که در این دوره به آن میپردازیم , آموزش تولید محتوا در وردپرس میباشد. به دلیل اینکه وردپرس در حال حاضر محبوب ترین و پر استفاده ترین سیستم مدیریت محتوا در سطح اینترنت میباشد و بسیاری از وب سایت های بزرگ و کوچک دارند از این سیستم استفاده میکنند و نیاز به تولید محتوا در وردپرس روز به روز افزایش میابد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاهتان را بنویسید