تفاوت لینک فالو و نوفالو چیست ؟

تفاوت لینک فالو و نوفالو چیست ؟
زمان مطالعه مطلب : 4 دقیقه
 • لینک ها ابزار هایی هستند که باعث میشوند کاربران و همنین ربات های خزنده گوگل روابط بین صفحات یا روابط بین سایت های مختلف را درک کنند. آنها از طریق لینک های فالو از یک وب سایت به وب سایت دیگر سفر می کنند و از لینک های نو فالو عبور می کنند.منظور از این جمله , انتقال اعتبار صفحات به یک دیگر هست , با این حال ما معتقد هستیم که لینک های نو فالو نیز میتوانند مقداری تاثیر داشته باشند. درک اینکه چگونه وب سایت های دیگر به شما لینک می دهند اولین قدم مهم در ایجاد یک پروسه لینک سازی سالم در سئو داخلی برای وب سایت شما است.

  اما شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چرا باید به این موضوع اهمیت داد ؟
  در پاسخ به این سوال باید گفت , لینک‌های خارجی با کیفیت بالا که به وب‌سایت شما داده میشوند، ترافیک بیشتری را برای شما به ارمغان می‌آورند .
  نه فقط از سوی افرادی که روی آن پیوندها کلیک می‌کنند، بلکه از طریق موتورهای جستجو نیز همین تاثیر را خواهند داشت زیرا باعث بالا رفتن ارزش صفحه شما که لینک را دریافت کرده میشوند.

  ارزش یک بک لینک

  موتورهای جستجو، به ویژه گوگل، کیفیت و کمیت لینک های ورودی را معیاری برای ارزش وب سایت شما در نظر می گیرند. گوگل از سال 2005 تا به الآن از یک سیستم امتیازی وزنی (PageRank) استفاده می کند تا تعیین کند که یک صفحه چقدر ارزش دارد و بنا بر این ارزش بر روی آن صفحه رتبه گذاری میکند.
  این سیستم ارزش لینک هایی را که به یک صفحه یا وب سایت اشاره می کنند در نظر می گیرد. لینک‌های با ارزش می‌توانند باعث شوند که سایت شما در نتایج جستجو رتبه بهتری کسب کنند.
  بنابراین، برای اطمینان از دریافت انواع بک لینک مناسب چه کاری باید انجام دهید؟
  چگونه می توانید مطمئن شوید که از لینک های فالو و نو فالو به درستی در وب سایت خود استفاده می کنید؟
  همه چیز با درک تفاوت این دو نوع لینک شروع می شود و اینکه چگونه می توانید هر دو نوع لینک سازی را به نفع سایت خود انجام دهید.

  ارزش یک بک لینک
  ارزش یک بک لینک

  لینک فالو چیست ؟

  لینک های فالو در اصل همان لینک های معمولی هستند , یعنی لینک هایی که ویژگی نو فالو را ندارند و به صورت عادی ساخته شده اند.ویژگی بارز این لینک ها , انتقال اعتبار بین صفحات بوده و میتوانند به صورت مستقیم و واضح بر روی نتایج شما در رتبه بندی گوگل یا هر موتور جستجوی دیگری تاثیر بگذارند.

  لینک فالو چگونه بر رتبه سایت تاثیر می گذارند؟

  ربات های خزنده گوگل , از طریق لینک های فالو از یک سایت به سایت دیگری منتقل میشوند و به این را به خاطر میسپارند که بین چه سایت هایی لینک تبادل شده است. این لینک ها نوعی قدرت را که متخصصان سئو آن را «Link Juice» می نامند از یک سایت به سایت دیگر منتقل می کنند.
  برای مثال، فرض کنید یک سایت معتبر با پیج رنک بالا به شما لینک داده است. سپس موتورهای جستجو سایت شما را معتبرتر می بینند و ممکن است رتبه صفحه شما را افزایش دهند.

  لینک نو فالو چیست ؟

  برای کاربر عادی وب سایت، پیوندهای فالو و نو فالو دقیقاً یکسان به نظر می رسند. با این حال، لینک‌های نو فالو  شامل یک قطعه کد کوچک به نام ویژگی یا اتریبیوت هستند که به ربات‌های موتور جستجو نوع لینک را میشناسد.  این کد به صورت rel=“nofollow” میباشد.
  به گفته گوگل، لینک‌های نو فالو هیچ اعتباری را به وب‌سایتی که لینک داده می‌شود، منتقل نمی‌کند. این بدان معناست که لینک‌های نو فالوی که به سمت وب‌سایت شما می‌آیند، مستقیماً بر موقعیت سایت شما در  نتایج موتور جستجو تأثیر نمی‌گذارند.
  این به سال 2005 برمی گردد، زمانی که مت کاتس و جیسون شلن، کارمندان معروف گوگل، گزینه نوفالو را برای مقابله با هرزنامه های نظرات معرفی کردند.

  لینک نو فالو
  لینک نو فالو

  انواع لینک نو فالو

  لینک های نو فالو معمولا لینک هایی هستند که شما به طور رایگان به دست بیاورید , مانند :

  • کامنت های وبلاگی
  • سوشیال مدیا
  • انجمن های گفتگو

  بنابراین، اگر به دنبال افزایش اعتبار وب سایت خود با لینکسازی هستید، زمان خود را خیلی صرف ساخت لینک های رایگان در موارد بالا نکنیدو البته این به این معنی نیست که اصلا لینک نو فالو نسازید!

  آیا لینک نو فالو ارزشی دارند؟

  اگرچه لینک های نوفالو ممکن است مستقیماً رتبه صفحه وب سایت شما را افزایش ندهند، اما همچنان می توانند به چندین روش به ارزش کمک کنند.

  1.لینک های نو فالو برای طبیعی به نظر رسیدن پروسه لینک سازی بسیار کاربردی هستند :

  در پروسه سئو وب سایت , مخصوصا کسانی که از سئو کلاه خاکستری استفاده میکنند , این امر بسیار مهم است که شما فعالیت خود را به صورت طبیعی انجام دهید و گوگل شک نکند که لینک سازی ها به صورت دستی و توسط مدیر سایت انجام شده.یکی از تکنیک هایی که میتوان از آن استفاده کرد , ترکیب لینک های فالو و نو فالو برای طبیعی تر به نظر رسیدن پروسه لینک سازی سایت است.

  2.نوفالو ها میتوانند برای شما ترافیک جذب کنند و به برند سازی شما کمک کنند :

  اگر فرآیند لینکسازی را فقط از دید ربات گوگل نگاه نکنیم , این دسته از لینک ها میتوانند برای شما کاربر و ترافیک جذب کنند و به برندینگ شما کمک شایانی بکنند.

  به طور کلی تفاوت لینک فالو و لینک نو فالو در چیست ؟

  اگر بخواهیم به صورت کلی برای شما این موضوع را باز کنیم باید بگوییم که لینک های فالو انتقال صفحه را به صفحه ای که لینک میدهند انتقال میدهند اما لینک های فالو اینگونه نیستند.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید