کلمه کلیدی چیست و چه تاثیری روی متن دارد؟

کلمه کلیدی چیست و چه کاربردی دارد
زمان مطالعه مطلب : 5 دقیقه
 • کلمه کلیدی ,تولید محتوا در سئو داخلی سایت اقدامی است که می‌تواند روی سئو سایت ما تاثیر گذار باشد. سئو سایت فرایندی است که می‌تواند به بهبود کسب ‌و کار ما بپردازد و باعث بیشتر شدن میزان فروش شما شود. یکی از موارد تاثیرگذار روی سئو سایت تولید محتوا می‌باشد و یکی از مهم‌ترین فاکتور هایی که باید در محتوا وجود داشته باشد کلمه کلیدی است. این زنجیره‌ای که ما برای شما آورده‌ایم، نشان‌ دهنده اهمیت و مهم بودن کلمات کلیدی و تاثیر آن روی سئو می‌باشد. همه شما با سئو آشنا هستید و می‌دانید که سئو تا چه حد می‌تواند روی بهبود کسب ‌و کار ها تاثیر گذار باشد. در دنیای امروز که افراد دیگر میل به مراجعه حضوری برای خرید محصولات و استفاده از خدمات گوناگون را ندارند بستر سازی مناسب در فضای مجازی مانند تولید سایت و بهبود رتبه سایت می‌تواند تاثیر بسیار زیادی روی گسترش کسب ‌و کار ها داشته باشد.

   

  موارد بسیار گوناگون و گسترده‌ای هستند که می‌توانند باعث بهبود سئو یک سایت شود اما یکی از مهم‌ترین مواردی که در سئو تاثیر گذار می‌باشد تولید محتوای مناسب می‌باشد. تولید محتوای مناسب باعث می‌شود که کاربران شما متوجه شوند که پاسخ سؤال آن ها چه می‌باشد و ابهاماتش را برطرف کنند. انتخاب یک محتوای مناسب می‌تواند باعث شود که شما به‌ راحتی و بدون هیچ‌ گونه مشکلی میزان بازدید سایت خود را بالاتر ببرید و در میان کاربران خودتان اعتماد سازی درستی داشته باشید. واژه کلیدی می‌تواند به شما کمک کند تا به ‌راحتی و بدون هیچ ‌گونه مشکلی مسیر پیشرفت را طی کنید. البته شما باید در انتخاب درست این واژه دقت داشته باشید.

  کلمه کلیدی چیست و چه تاثیری روی متن دارد؟
  کلمه کلیدی چیست و چه تاثیری روی متن دارد؟

  کلمه کلیدی چیست؟

   

  توجه کنید که تنها گذاشتن کلمات کلیدی گوناگون در متن نمی‌تواند باعث بهبود رتبه صفحه شما شود، بلکه شما باید در انتخاب کلمه کلیدی مناسب نیز دقت و تبحر کافی را داشته باشید. کلمه کلیدی عبارتی است که می‌تواند کمک کند تا شما رتبه صفحه و مضمون صفحه خود را به‌ طور کامل مشخص کنید. کلمات کلیدی همان عبارت ‌هایی هستند که کاربران آن ‌ها را سرچ می‌کنند تا بتوانند به مضمون مورد نظر خود خودشان دسترسی داشته باشند. هرچقدر کلمات کلیدی جزئی ‌تر باشند، گوگل راحت‌تر آن ‌ها را به کاربر نشان می‌دهد و محتوا های ارزشمندتر و کاربردی‌تری برای کاربران نمایش داده می‌شوند. کلمه کلیدی ‌ای مناسب می‌باشد که بتواند در زمره سرچ کاربران قرار بگیرد و در تعداد بسیار بالا در طول روز مصرف شود تا بتواند بازدید صفحه شما را بالاتر ببرد.

  ابزار های گوناگونی وجود دارند که می‌توانند به شما در انتخاب کلمه کلیدی مناسب کمک کنند. شما نیز می‌توانید تنها با دقت کافی و تحقیق متوجه شوید که کاربران شما هنگام خواندن متن شما پاسخ چه سوال ‌هایی را می‌گیرند و بعد با استفاده از این موارد، کلمه کلیدی مناسب را با چگالی خوب و گستردگی مناسب در متن خودتان قرار دهید تا بتوانید باعث جذاب شدن متن خودتان شوید. علاوه ‌بر این موارد، استفاده از کلمه کلیدی با تعداد مشخص و مناسب در متن می‌تواند باعث شود که گوگل متن شما را به ‌عنوان یک متن مناسب انتخاب کنند و همین موضوع نیز باعث افزایش رتبه شما می‌شود.

  کلمه کلیدی چیست؟
  کلمه کلیدی چیست؟

  بررسی اهمیت کلمه کلیدی 

   

  تا این ‌جای کار شما کمی با کلمه کلیدی و تاثیر آن روی متن سئو آشنا شدید‌. حال بیایید بررسی کنیم که چرا کلمه‌ای کلیدی مهمی باشد. کلمه کلیدی ، کلید دستیابی کاربران به متن و سایت شما می‌باشد. هرچه این کلمه کلیدی درست‌تر انتخاب‌شده باشد افراد بیشتری را به سمت سایت شما روانه می‌کند. کلمه کلیدی باید طوری انتخاب شود که هم روی کاربر و هم روی گوگل تاثیر گذار باشد. موتور جستجوگر گوگل با توجه به کلمات کلیدی که شما آن ‌ها را در متن خود استفاده کرده‌اید به محتوای صفحه شما پی می‌برد و متوجه می‌شود که صفحه شما در رابطه با چه چیزی صحبت می‌کند‌. به همین دلیل انتخاب کلمه کلیدی مناسب می‌تواند شما را در مسیر تخصصی خودتان قرار دهد و از انحراف شما جلوگیری کند.

   

  واژه کلیدی باعث هدایت درست کاربران سمت شما می‌شود. هنگامی‌که گوگل متوجه شود شما از چه کلمات کلیدی استفاده کرده‌اید متن شما را در دسته متن ‌های تخصصی قرار می‌دهد و بعد از آن اگر واژه کلیدی شما به‌ صورت درست انتخاب‌ شده باشند و کاربران دقیقاً کلمه کلیدی که شما آن را در متن خود استفاده کرده‌اید را سرچ کند، سایت شما در رتبه ‌های مناسبی به کاربر نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید از طریق این روش بازدید سایت خودتان را بالاتر ببرید. پس تمرکز شما هنگام انتخاب کلمات کلیدی باید روی تعداد سرچ کاربران باشد و اگر به این موضوعات دقت داشته باشید به ‌طور خودکار پاداش مناسبی را از گوگل نیز دریافت می‌کنید و صاحب رتبه‌ های مناسبی می‌شوید.

  بررسی اهمیت کلمه کلیدی
  بررسی اهمیت کلمه کلیدی

  انواع مختلف کلمات کلیدی 

   

  توجه کنید که کلمات کلیدی دارای انواع گوناگون و متفاوتی هستند‌. به طور کلی این کلمات در دو دسته کلمه کلیدی دم کوتاه و کلمه کلیدی دم دراز تقسیم‌ بندی می‌شود. کلمات کلیدی دم کوتاه همان کلمات کلیدی کوتاه شده‌ای هستند که می‌توانند تا حد بسیار زیادی طیف بسیار گسترده‌ای از موضوعات را شامل شوند برای مثال برگر، کیف، کفش، لباس، ماشین، و مواردی از این‌دست جزء کلمات کلیدی دم کوتاه شناخته می‌شود. در دنیای امروزه گستردگی مطالب و سایت ‌ها تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا کرده استفاده از این نوع کلمات کلیدی و تاثیر آن‌ چنانی روی سئو متن شما نمی‌گذارد.

   

  به‌ همین دلیل شما باید از نوع دیگر کلمات کلیدی استفاده کنید‌. کلمات کلیدی دم دراز در واقع کلماتی کلیدی هستند که به‌ صورت خاص‌تر به یک موضوع اشاره می‌کنند. برای مثال کلمات کلیدی مانند خرید اینترنتی برگر، انواع مختلف کفش‌ های طبی، لباس‌ های مجلسی زنانه، و موارد دیگر در طیف کلمات کلیدی دم دراز تقسیم ‌بندی می‌شوند. هر چه کلمات کلیدی شما بلندتر باشد اشاره شما به یک موضوع خاص تر می‌شود و همین موضوع باعث می‌شود که کاربران به ‌صورت درست به صفحه‌ی شما هدایت شوند. استفاده از کلمات کلیدی کوتاه شده ممکن است که پاسخ مورد نیاز کاربران را برای آن‌ ها نداشته باشد و باعث شود که کاربران از سایت شما بیرون بروند و این موضوع می‌تواند تاثیر منفی روی رتبه سایت شما داشته باشد.

  کلمات کلیدی لانگ تیل یا بلند

  راحت ترین کلمات برای سئو کردن و استارت زدن پروژه سئو , استفاده از کلمات کلیدی لانگ تیل یا بلند میباشد.
  برای مثال کلمه “خرید لپتاپ” یک کلمه بسیار سخت برای شروع کار میباشد و شاید حتی نتوانید بر روی آن رتبه ای کسب کنید.
  اما اگر در ابتدای کار بر روی کلمات بلندی مانند “خرید لپتاپ تا ۱۰ میلیون در تهران” کار کنید , شانس دریافت جایگاه بسیار بیشتر است و به مرور زمان نیز میتوانید در کلمه کلیدی اصلی نیز رتبه کسب کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید