کلمات کلیدی LSI چیست ؟

کلمات کلیدی مترادف چیست ؟
زمان مطالعه مطلب : 4 دقیقه
 • کلمات کلیدی Lsi از جمله مهم ترین فاکتورهای تأثیر گذار در بهبود وضعیت سئو هستند. با تغییر عملکرد موتورهای هوشمند گوگل در بررسی محتوا در سئو داخلی ، نقش این نوع کلمات کلیدی پررنگ تر شده است. برخلاف گذشته، امروزه تکرار متمادی یک کلمه کلیدی یکسان، کمکی به بهبود سئو سایت نمی کند. این مسئله موجب شده تا اغلب سئوکاران تمرکز خود را برای پیدا کردن این دسته از کلمات کلیدی به کار بگیرند. برای آموزش نحوه استفاده از کلمه کلیدی Lsi و اطلاع از میزان تأثیر آن بر روی سئو سایت، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

  کلمات کلیدی Lsi چیست؟

  برای درک کلمات کلیدی لازم است به مفهوم این عبارت بپردازیم. Lsi در واقع اختصار عبارت Latent Semantic Indexing است که به معنای یافتن واژه هایی ست که از نظر معنایی با یکدیگر رابطه پنهانی دارند. این بدین معناست که دیگر لازم است کلمات کلیدی یک محتوا یکسان انتخاب شوند. چرا که پردازنده های گوگل متوجه ارتباط معنایی پنهان کلمات می شوند.

  برخلاف تصور برخی سئوکاران، کلمه کلیدی Lsi به معنای کلمات کلیدی مترادف نیست. بلکه فراتر از آن بوده و شامل تمام کلماتیست که به نوعی با کلمه کلیدی اصلی ارتباط معنایی دارند. برای مثال زمانی که پیرامون بازی فوتبال ایران با قطر محتوا می نویسید، گوگل متوجه ارتباط بازیکنان و یا رویدادهای مهم بازی با عبارت کلیدی اصلی خواهد شد.

  بر همین اساس دیگر نیاز به تکرار واژه کلیدی فوتبال ایران و قطر نخواهید داشت. بلکه می توانید با استفاده از اسامی بازیکنان این بازی و یا رویدادهای مهم آن، کلمات کلیدی خود را بسازید و امتیاز لازم را از سئوی محتوا دریافت کنید. خوشبختانه هوشمند سازی پردازنده های گوگل، موجب شده تا قوانینی همچون استفاده پی در پی از یک کلمه کلیدی واحد از بین رفته و جای خود را به استفاده از کلمات کلیدی Lsi بدهد.

  این الگوریتم کمک شایانی به محتوا نویسان و سئوکاران وبسایت کرده است. چرا که استفاده از کلمات کلیدی یکسان در بخش های مختلف متن و گنجاندن آن مابین عبارت مختلف، کار سخت و مشکل سازی بود. اما امروزه به کمک کلمات کلیدی مختلف که با یکدیگر ارتباط معنایی دارند، می توان محتوایی جذاب و غنی تولید نمود. مخاطبین نیز به همین میزان از این الگوریتم بهره می برند. چرا که دیگر به مطالعه یک محتوای یکنواخت با واژه ها و عبارات تکراری نمی پردازند و با متون با کیفیت تری روبرو هستند.

  کلمات کلیدی ال اس ای
  کلمات کلیدی ال اس ای

  تأثیر ال اس آی در سئو

  برای اینکه بهترین بازخورد را از محتوای یادداشت شده بگیریم، لازم است با الگوریتم های گوگل همراه شده و مطابق آن عمل کنیم. حتماً تاکنون دقت داشته اید که قوانین گوگل در جهت رفع نیازهای مخاطبین و جستجوکنندگان طراحی می شوند. به عبارتی گوگل با تدوین الگوریتم های مختلف سئوکاران و مدیران وبسایت را وادار می کند تا نیاز مخاطب را در محتوای خود برطرف کرده و ابهامات وی را پیرامون مسائل مختلف برطرف کنند. الگوریتم کلمات کلیدی Lsi نیز به همین منظور ایجاد شده است.

  از آنجایی که استفاده از یک کلمه کلیدی یکسان در محتوا موجب یکنواختی و مصنوعی شدن آن شده و مخاطب را دلزده و خسته می کند، گوگل استفاده از کلمات کلیدی مرتبط از نظر معنایی را مجاز ساخته است. همچنین به سئوکارانی که با دقت هرچه تمام این قاعده را رعایت می کنند، امتیاز بیشتری می دهد.

  تأثیر ال اس آی در سئو به قدریست که می تواند نتیجه کار را متحول سازد و سایت شما را در لیست اول نتایج گوگل قرار دهد. برای بهره مندی از امتیاز سئو لازم است در قدم اول کلمه کلیدی اصلی را انتخاب و چگالی آن را در طول متن حفظ کنیم. در کنار آن می توانید نیازهای مخاطب را بررسی کرده و از عبارات پر بازدید استفاده کنید. برای مثال در تولید محتوا وبسایت های فروشگاهی می توانید به عباراتی همچون خرید و فروش و یا واژه های مرتبط به محصول بپردازید.

  در این حالت محتوای شما برای کلمات کلیدی دیگر نیز نمایش داده می شود. در حین استفاده از کلمات کلیدی Lsi به خاطر داشته باشید که استفاده از واژه های مرتبط می بایست به شکل طبیعی صورت بگیرد. هر چقدر متن شما به شکل گویاتری به واژه های مرتبط اشاره کند، مخاطب را به خواندن ادامه آن مشتاق تر می سازد. در ادامه گوگل متوجه غنی بودن سئو سایت شده و امتیاز بیشتری به محتوای شما می دهد.

  نحوه استفاده از کلمات کلیدی Lsi

  برای اغلب محتوانویسان انتخاب کلمات کلیدی کار سختی به نظر می رسد. این در حالیست که با چند روش ساده می توانید در این چالش پیروز شوید. در این راستا می توانید از پیشنهادات گوگل استفاده کنید. کافیست کلمه کلیدی اصلی را در گوگل جستجو کنید و از عبارات مرتبطی که در پایان صفحه جستجو نمایش داده می شوند، به عنوان کلمه کلیدی Lsi استفاده کنید.

  همچنین استفاده از عبارات کلیدی خودکار در حین جستجوی عنوان اصلی، کارساز خواهد بود. استفاده از ابزارهایی همچون Keys4up ، Twinwords ideas LSI graph و LSI Graph در انتخاب سریع و ساده کلمه کلیدی موثر عمل می کند.

  برای استفاده از کلمات کلیدی Lsi در طول متن محدودیتی ندارید. کافیست ادبیات محتوای خود را حفظ کرده و از کلمات کلیدی ال اس آی به شکل طبیعی و به جا استفاده کنید. به طور معمول استفاده از کلمات کلیدی مرتبط در 100 کلمه اول و همچنین بخش نتیجه گیری کمک بیشتری به بهبود وضعیت سایت می کند. با اینحال شما می توانید از کلمات کلیدی Lsi در بخش های مختلف متن نیز استفاده کنید. برای مثال:

  • تگ های H همچون عناوین H2، H3 و H4
  • توضیحات متن تصاویر
  • عنوان فایل های تصویری
  • توضیحات متا
  • عنوان محتوا
  • عنوان SERP
  • متن لنگر
  کلمات کلیدی مرتبط
  کلمات کلیدی مرتبط

  نتیجه گیری

  استفاده از کلمات کلیدی Lsi تکنیکی موثر در جهت بهبود سئو سایت است. با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط می توان یک محتوای جذاب و یکپارچه تولید کرد. این در حالیست که در استفاده متوالی یک عبارت تکراری، جذابیت محتوا و غنای آن از بین می رود. برای انتخاب کلمات کلیدی مرتبط و مترداف، گزینه های مختلفی پیش رو دارید. شما می توانید این دسته از کلمات کلیدی را در جای جای متن خود به کار برده و یک محتوای با کیفیت بسازید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید