سئو خارجی چیست؟تمام نکات مهم سئو خارجی در 2022

سئو خارجی
زمان مطالعه مطلب : 5 دقیقه
 • با توجه به پیشرفت تر شدن فضای مجازی، استفاده از دیجیتال مارکتینگ تا حد بسیار زیادی می‌تواند به گسترش هر کسب ‌و کاری کمک کند. یکی از موارد بسیار مهم و تاثیرگذاری که می‌تواند در زمینه دیجیتال مارکتینگ نجات دهنده باشد آموزش سئو از صفر تا صد می‌باشد. سئو به سه دسته سئو خارجی و سئو داخلی و سئو تکنیکال تقسیم ‌بندی می‌شود. ما در ادامه این مطلب قصد داریم تا برای شما در رابطه با سئو خارجی صحبت کنیم و به شما بگوییم که به ‌طور کلی این نوع سئو چیست و چگونه می‌تواند باعث بهبود شرایط کسب‌ و کار شود. توجه کنید که سئو داخلی همان ‌طور که از نام آن پیداست، شامل تمامی اقداماتی می‌شود که شما از آن ‌ها بهره می برید تا بتوانید با استفاده از اقداماتی که مربوط به درون صفحه سایت شما می‌شوند رتبه سایت خود را بهبود ببخشید.

   

  سئو خارجی نیز درست مانند سئو داخلی وظیفه مشخص و مرتبط با اسمش دارد. این سئو شامل تمامی اقداماتی می‌شود که شما از آن ‌ها در خارج از صفحه سایت خودتان بهره می‌برید تا بتوانید به ‌راحتی و بدون هیچ ‌گونه مشکلی رتبه سایت خودتان را تا آنجا که می‌شود بالاتر بیاورید. باید بگوییم که سئو خارحی بسیار گسترده‌تر و پیچیده‌تر از سئو داخلی می‌باشد و شما باید دقت کافی هنگام استفاده از این نوع سئو را داشته باشید تا بتوانید با توجه به قوانین آن از این نوع سئو بهره ببرید و باعث پیشرفت کسب ‌و کار خود شوید. اگر شما نیز کنجکاو هستید تا بیشتر در رابطه با تکنیک‌ های این نوع  سئو بدانید به شما پیشنهاد می‌کنیم ما را تا انتهای مطلب همراهی کنید.

  سئو خارجی چیست؟
  سئو خارجی چیست؟

  بررسی تکنیک ‌های سئو خارجی

   

  توجه کنید که برای بهره بردن و اجرا کردن سئو خارجی، روش ‌های گوناگون و متنوعی وجود دارند که هر کدام از این روش ‌ها ویژگی ‌های منحصر به ‌فرد خودشان را دارند و به ‌نحوی می‌توانند باعث بهبود رتبه سایت شوند. اولین اقدامی که می‌تواند در زمینه بهبود رتبه شما کمک کننده باشد، تولید محتوا می‌باشد. درست است که تولید محتوا به ‌عنوان یک اقدام برای سئو داخلی شناخته می‌شود اما روشی است که شما میتوانید از آن بهره ببرید تا میزان دیده شدن محتوای خود را بالا ببرید‌. این اقدامات تماماً زیر مجموعه سئو سایت خارجی می‌باشند. حال بیایید با یکدیگر بررسی کنیم که اقدامات مربوط به سئو خارجی کدام ‌ها می‌باشند و این اقدام چگونه می‌تواند به ما کمک کنند تا کسب ‌و کار خودمان را بهبود ببخشیم.البته فراموش نکنید که در سئو خارجی سایت خود باید به الگوریتم های گوگل احترام بگذارید.

   

   

  استفاده از بک لینک

   

  توجه کنید که بک لینک ‌ها یکی از پرطرف‌دارترین و مناسب‌ترین اقداماتی هستند که می‌توانند در زمینه سئو خارجی مورد استفاده قرار بگیرند. شما می‌توانید با بهره گرفتن از لینک سازی درست و اصولی داخلی، سئو خارجی خودتان نیز بهبود ببخشید و بک لینک بگیرید. توجه کنید که بک لینک گرفتن از سایت ‌های متناسب و بهینه ‌شده می‌تواند تا حد بسیار زیادی میزان دیده شدن سایت شما را بالاتر ببرد و به شما کمک کند تا کسب ‌و کار خودتان را بهبود ببخشید و پیشرفت بیشتری در کار خود ایجاد کنید.

   

  حضور در رسانه‌ های اجتماعی 

   

  اقدام دیگری که می‌تواند در زمینه سئو خارجی به ‌عنوان یک تکنیک شناخته شود حضور گسترده در رسانه ‌های اجتماعی می‌باشد. توجه کنید که به گفته‌ی گوگل هیچ ابزاری مانند فعالیت در رسانه ‌های اجتماعی نمی‌تواند باعث شود که محتوای شما و سایت شما بیش ‌از حد دیده شود. درست است که این اقدام به ‌طور مستقیم روی سئو خارجی سایت شما تاثیر گذار نمی‌باشد، اما به ‌طور غیرمستقیم می‌تواند بازدید های بسیار زیادی را به سمت سایت شما روانه کند. البته شما در قدم اول باید برای معرفی سایت خود در شبکه‌ های اجتماعی چیزی برای ارائه در سایت‌ خودتان داشته باشید. پس بهتر است که حتما با تولید محتوا های گوناگون، اطلاعات قابل ارائه مناسبی را برای کسب‌ و کار خودتان ایجاد کنید.

  بررسی تکنیک ‌های سئو خارجی
  بررسی تکنیک ‌های سئو خارجی

  فعالیت در سایت ‌های دیگر 

   

  شما برای این ‌که بتوانید سئو سایت خودتان را بهبود ببخشید باید از سئو خارجی بهره ببرید. از دیگر اقداماتی که می‌تواند به شما کمک کند تا در این زمینه پیشرفت داشته باشید این است که شما با سایت ‌های دیگر که مرتبط با زمینه تخصص شما می‌باشند همراهی و همکاری مناسب و قابل‌ قبولی داشته باشید. این همکاری به شما کمک می‌کند تا بتوانید در مصاحبه‌ ها و کامنت‌ ها سایت خودتان را معرفی کنید و آن را به ‌عنوان یک سایت مرجع به افراد دیگر بشناسانید.

   

  ایجاد کمپین های تبلیغاتی 

   

  از دیگر اقداماتی که می‌تواند در زمره اقدامات مربوط به سئو خارجی قرار بگیرد ایجاد یک کمپانی تبلیغاتی می‌باشد. شما می‌توانید با ایجاد این کمپین به افراد درستی متصل شوید که می‌توانند به خدمات و محصولات شما نیاز داشته باشند. این مورد تاثیر بسیار زیادی در سئو شما دارد. شما باید سعی کنید که اطلاعات شخصی این افراد را بدست بیاورید و برای آن ‌ها ایمیل بفرستید. برای مثال می‌توانید یک کمپین همگانی ایجاد کنید و از افراد بخواهید تا با وارد کردن ایمیل خودشان از خدمات شما بهره‌مند شود. این ‌موضوع باعث می‌شود که این افراد با میل و علاقه خودشان به سراغ شما بیایند. هر فردی که در این زمینه با شما ارتباط می‌گیرد، قطعا نیاز دارد تا از خدمات و محصولات و اطلاعاتی که شما آن ‌ها را در اختیار او قرار می‌دهید بهره ببرد.

   

  سعی کنید که به ‌روز باشید 

   

  توجه کنید که شاید این ‌مورد  در زمینه اقدامات مربوط به سئو خارجی قرار نگیرد؛ اما تاثیر بسیار زیادی در سئو کلی سایت شما دارد. شما باید سعی کنید به ‌روز باشید و از انواع مختلف روش ‌های اطلاع ‌رسانی به ‌روز بهره ببرید تا بتوانید باعث جذب مخاطب شوید. برای مثال در دنیای امروز استفاده از ویدئو ها تا حد بسیار زیادی پرطرف‌دار می‌باشد زیرا افراد می‌توانند در مدت بسیار کوتاهی حجم بسیار زیادی از اطلاعات را به ‌صورت درست و اصولی متوجه شوند.

  ایجاد کمپین های تبلیغاتی
  ایجاد کمپین های تبلیغاتی

  لینک سازی خارجی

  بر خلاف گفته های خیلی از افراد که میگویند لینک سازی دیگر تاثیری در سئو ندارد باید گفت که هنوز هم لینک سازی خارجی یکی از بزرگترین عوامل پیشرفت سریع تر یک وب سایت به شمار می آید.
  یکی از کار هایی که شما باید به بهترین نحو ممکن در سئو خارجی انجام دهید لینک سازی های خارجی طبق استراتژی و برنامه ریزی دقیق میباشد.البته فراموش نکنید که لینک سازی خارجی یک تیغ دو لبه است.هم میتواند باعث رشد سایت شما باشد , هم میتواند باعث منفی شدن فرآیند سئو وب سایت شما باشد.پس قبل از هرگونه عملیاتی در این راستا نیاز به آموزش و کسب تجربه زیادی دارید.

  جمع ‌بندی 

   

  ما در این محتوا تلاش کردیم تا برای شما به ‌طور کلی در رابطه با سئو خارجی صحبت کنیم و به شما بگوییم که چگونه و با چه اقداماتی می‌توانید سئو خارجی سایت خودتان را بهبود بخشید. توجه کنید که اهمیت سئو امروزه بر هیچ کدام از ما پوشیده نیست. همه ما باید برای بهبود شرایط سایت خود، هم به سئو داخلی و هم به سئو خارجی دقت و توجه داشته باشیم تا بتوانیم در بهترین و تاثیرگذارترین روش از این نوع اقدام بهره ببریم‌ و در نهایت به‌ صورت اصولی و قانونی در رتبه ‌های مناسبی در گوگل قرار بگیریم.

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  1 دیدگاه

  به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

  • عالی بود مخصوصا قسمت لینک سازی دقیقا نیاز به تجربه داره اگه نه سایت راحت پنالت میشه

  دیدگاهتان را بنویسید