وبینار چیست ؟

وبینار چیست
زمان مطالعه مطلب : 4 دقیقه
 • رویدادها ابزارهای شگفت انگیزی برای تجارت هستند. زیرا آنها افراد را از هر طبقه دور هم جمع می کنند و فرصت های زیادی برای یادگیری، خود سازی و رشد شغلی ارائه می دهند.
  اما با پیدایش و شناخت بیماری کوید ,  گرد هم آمدن و برگذاری رویداد ها بسیار سخت و دشوار شده است.
  بحران COVID-19 نیاز به رویدادهای مجازی و وبینار ها را را به عنوان راهی برای حفظ ارتباط مردم و جریان تجارت حتی زمانی که مردم نمی‌توانستند رو در رو باشند، افزایش داد. این امر نیاز به وبینارها را به عنوان ابزارهای آموزشی و فروش آنلاین برای کسب و کارهایی که با بحران این سازگار می شوند، ضروری می کند.
  به همه این دلایل، بسیاری از شرکت ها و برگزارکنندگان رویدادها رویدادهای زنده، مجازی و وبینارهای خود را افزایش می دهند. اما واقعاً وبینار چیست ؟ وبینار چگونه کار می کند؟ آیا یک جلسه مجازی می تواند به عملکرد کسب و کار شما کمک کند حتی زمانی که کارکنان شما از راه دور هستند؟

  وبینار چیست ؟

  وبینار ها امروزه به طور فزاینده ای جای جلسات حضوری را می گیرند، بنابراین هدف از فعالیت حضوری هر چه بود، اکنون می توان آن را با یک رویداد آنلاین جایگزین کرد.از منظر فنی، وبینار یک رویداد زنده و مجازی است که با استفاده از فناوری ارتباطات راه دور در اینترنت میزبانی می شود. وبینار می تواند یک رویداد آموزشی یا جلسه ای باشد که شامل ارتباط صوتی و تصویری بین سخنران و شرکت کنندگان است.هدف یک رویداد آنلاین همیشه برقراری ارتباط است، خواه آموزش مخاطبان در مورد وضعیت شرکت شما، فروش محصولات، یا آموزش دادن اطلاعات لازم به دانش آموزان به عنوان بخشی از یک برنامه درسی سازماندهی شده، وبینار ابزاری پیچیده است که استفاده ها و کاربرد های بسیار زیادی دارد.
  کلمه “وبینار” از اصطلاح “سمینار مبتنی بر وب” گرفته شده است. یک رویداد مجازی به شما فرصت یادگیری همانند رویداد ها و سمینار های زنده را به صورت اینترنتی میدهد.
  تنها چیزی که برای یک وبینار نیاز دارید یک کامپیوتر، یک اتصال به اینترنت و یک پلتفرم نرم افزاری مانند Adobe Connect است تا شما را با مخاطبان مرتبط کند.
  امروزه بسیاری از شرکت ها دارای استراتژی های بازاریابی هستند که شامل بازاریابی رویدادهای خارجی و تعاملات چهره به چهره می شود. به طور سنتی، برگزارکنندگان رویداد مکان مناسبی را برای یک رویداد پیدا می‌کنند و از مردم می‌خواهند که به صورت فیزیکی به آن مکان بروند.
  تدارکات سازماندهی رویدادهای در محل اغلب پیچیده و پرهزینه است. موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید، مانند امنیت، تهیه مواد خوراکی ، مدیریت ورود فیزیکی به فضاهای ملاقات و موارد دیگر.
  وبینارها با رویدادهای سنتی متفاوت هستند، زیرا افراد در مکان های مختلف در سراسر جهان می توانند همزمان در یک رویداد شرکت کنند. نرم‌افزار میزبان که به عنوان «برنامه وبینار» نیز شناخته می‌شود، میزبان رویداد را قادر می‌سازد تا بدون توجه به جایی که در سراسر جهان هستند، به شرکت‌کنندگان ارتباط مجازی بدهد. این ابزارها به طور کامل نیاز به فضای جلسه فیزیکی در محل را از بین می برند و برگزاری رویداد های مجازی را را آسان تر و مقرون به صرفه تر از یک جلسه سنتی می کنند.

  وبینار چیست ؟
  وبینار چیست ؟

  هدف یک وبینار چیست ؟

  هدف اصلی وبینار آموزش است. در حالی که وبینارها اغلب توسط شرکت های B2B (کسب و کار به تجارت) برای بازاریابی استفاده می شوند، شرکت های B2C (تجارت به مصرف کننده) نیز می توانند از آنها برای اهداف بازاریابی استفاده کنند. وبینارها ابزارهایی عالی برای سازمان ها برای آموزش اعضا یا دانش آموزان هستند.

  بنابراین، استفاده های دیگری که میتوان از رویداد های مجازی کرد چیست ؟

  • آموزش و اطلاع رسانی به مخاطبان هدف خود از محصولات یا خدمات جدید
  • نشان دادن ویژگی های مختلف محصولات یا خدمات خود و مزایای استفاده از آنها
  • آموزش یا راهنمایی مخاطبان هدف خود در مورد نحوه استفاده از محصولات یا خدمات
  • آموزش، آزمون، و اعتبار دانش آموزان

  وبینارها ابزاری مقرون به صرفه برای به اشتراک گذاری اطلاعات با گروه بزرگی از افراد ارائه می دهند.برای مثال، در طول همه‌گیری COVID-19، سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی از رویداد های آنلاین برای آموزش بیماران در مورد اقدامات ایمنی در هنگام بازدید از کلینیک‌ها استفاده کردند. رویداد های آنلاین به جای نمایندگان فروش که برای ملاقات با تصمیم گیرندگان کلیدی سفر می کردند، میتوانستند قابلیت برقراری ارتباط و مذاکرات طرفین را به صورت آنلاین و اینترنتی در مکان خودشان فراهم کند.به این ترتیب است که رویداد های مجازی ابزاری مقرون به صرفه برای به اشتراک گذاری اطلاعات با گروه بزرگی از مردم ارائه می دهند. امروز، مجبور نیستید برای انجام دادن یک معامله به سفر بروید یا برای آموزش به دانش آموزان از یک مرکز کنفرانس دیدن کنید. همه این فعالیت ها را می توان با یک جلسه وبینار جایگزین کرد.

  رویداد های مجازی
  رویداد های مجازی

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید